Publiczne Gimnazjum nr 1 - Projekt Gruezi Schweiz
Strona głównaKontakt
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Linki

Projekt Gruezi Schweiz

Drugi etap projektu

"MODELOWE ROZWIĄZANIA SZWAJCARSKIE W OBSZARZE EDUKACJI REALIZOWANE PRZEZ GMINĘ MAJDAN KRÓLEWSKI"

Drugi etap projektu realizowany był na terenie Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Majdanie Królewskim. Polegał on na zorganizowaniu konkursu pt.: Grüezi Schweiz oraz nawiązaniu współpracy z partnerem w Szwajcarii.

Konkurs  został zorganizowany dwuetapowo.

1.Eliminacje

Pierwsza część konkursu miała charakter eliminacji. Na początku grudnia uczniowie zostali zapoznani z regulaminem, zasadami oraz zakresem wymagań konkursowych. Ten etap z założenia skierowany był do wszystkich chętnych uczniów gimnazjum. Termin konkursu został wyznaczony na 19.12.2013r.

Do konkursu przystąpiło 38 chętnych uczniów. Gimnazjaliści mieli za zadanie rozwiązać w ciągu 45 min. test składający się zadań sprawdzających znajomość słownictwa, gramatyki, rozumienie tekstu czytanego oraz reagowanie  językowe.

Konkurs przebiegł bez zakłóceń. Z tej licznej grupy uczniów Szkolna Komisja Konkursowa wyłoniła 21 zwycięzców, którzy osiągnęli największą liczbę punktów. Na 20 miejscu ex aequo uplasowały się dwie osoby, które zdobyły procentowo tę sama ilość punktów. Komisja konkursowa podjęła zgodnie z regulaminem decyzję o rozszerzeniu listy uczniów zakwalifikowanych do drugiego etapu konkursu.

2. Kontakt mailowy z grupą szwajcarską i konkurs  wiedzy o Szwajcarii

Drugi etap rozpoczął się w styczniu tuż po powrocie uczniów z przerwy świątecznej. Poprzedzony został wysłaniem przez Gminę Majdan Królewski listu intencyjnego do szkoły w Kalktarren. mającego na celu zapoznanie partnerskiej szkoły z  założeniami projektowymi  oraz nawiązanie współpracy pomiędzy stroną polska i szwajcarską. Szkoła sekundarna w Kalktarren, należąca do gminy Schlieren wyraziła zgodę na  udział w projekcie w roli partnera.

Markus Jetzer – nauczyciel w szkole sekundarnej w Kalktarren został koordynatorem projektu po stronie szwajcarskiej i zorganizował grupę 21 uczniów tej szkoły  gotowych do  nawiązania kontaktu z uczniami Publicznego Gimnazjum w Majdanie Królewskim.


Korespondujemy z rówieśnikami ze Szwajcarii

Pierwsze e-maile pomiędzy  uczniami ze szkoły Kalktarrren i naszego Gimnazjum wymienione zostały w połowie stycznia 2014r.

Młodzież została zapoznana z zasadami korespondencji, netykietą  oraz planem tematycznym przewidzianym na czas korespondowania. Plan ustalony został  w porozumieniu ze stroną szwajcarską. Uczniowie za terminowe i prawidłowe wywiązywanie się z powierzonych im przez koordynatorów zadań otrzymywali punkty , które zostały wliczone do końcowej punktacji  w konkursie Gruezi Schweiz. W trakcie mailowania uczniowie mieli okazję  wymienić się wiedzą na temat swoich krajów, rozwiązywać zagadki i zadania przygotowane przez partnerów. Umożliwiło im to zweryfikowanie wiedzy o szkolnictwie, historii, geografii, tradycji i kulturze Szwajcarii.

Informacje o  kolejnych fazach mailowania zamieszczane były na gazetkach szkolnych w gimnazjum. Oprócz tego na przeznaczonej do tego celu ścianie w klasopracowni języka niemieckiego, każdy z uczestników projektu zobowiązany został do zamieszczania informacji o Szwajcarii, przede wszystkim tych, które pozyskał droga mailową. Powstała w ten sposób polsko - szwajcarska ścianka z informacjami dostępnymi dla wszystkich uczniów naszego gimnazjum. Dzięki temu liczba odbiorców i sympatyków projektu znacznie wzrosła, co zwiększyło zainteresowania społeczności szkolnej językiem niemieckim oraz wpłynęło pozytywnie na motywację reszty uczniów do nauki tego języka.


Co wiemy o Szwajcarii?

W dniu 31.03.2014r. odbył się drugi etap konkursu Grüezi Schweiz – test, w którym zweryfikowana została wiedza uczniów gimnazjum na temat Szwajcarii. Uczniowie zostali odpowiednio wcześniej poinformowani o zakresie  obowiązującego ich materiału oraz regulaminie konkursu. Otrzymali również materiały ułatwiające im przygotowanie do konkursu oraz źródła, z których mogli korzystać przy wyszukiwaniu potrzebnych  informacji. Niezastąpionym źródłem wiedzy, z którego chętnie korzystali nasi uczniowie okazali się ich partnerzy mailowi z zaprzyjaźnionej  szkoły w Kalktarren.

Do konkursu przystąpiło 21 uczniów. W ciągu 45 min. uczniowie musieli rozwiązać test, składający się z 32 zamkniętych pytań. Na liście zwycięzców zamiast 10 znalazło się 11 osób, gdyż na miejscu 10 z taką sama ilością punktów uplasowały się dwie uczennice.


Lista zwycięzców drugiego etapu konkursu „Grüezi Schweiz”

1.Janus Klaudia

2. Mytych Wiktoria

3. Buras Patrycja

4. Lubach Paulina

5. Gil Artur

6. Lulek Karolina

7. Dypa Justyna

8. Kosiorowska Izabela

9. Dłużyńska Natalia

10. Karkut Natalia, Sudoł Jagoda

Nagrodą dla zwycięzców tego konkursu

jest czterodniowy pobyt w kantonie Zürich

w Szwajcarii.

Gratulujemy!


Wyjazd  planowany jest w dniach: 18.05.2014r. – 23.05.2014r. W programie wycieczki obok zwiedzania Zurychu i wizyty w miejscowym uniwersytecie znajdą się takie atrakcje turystyczne jak Luzerna, Rigi,  Muzeum Polskie w  Rapperswil rejs statkiem po Jeziorze Bodeńskim i Zuryskim, Rheinfall i wiele innych. Uczestnicy będą mieli okazję odwiedzić szkoły w kantonie Zurich oraz wziąć udział w dwóch lekcjach prowadzonych metodą dialogową. Uczniowie naszego gimnazjum spotkają się ze swoimi partnerami i partnerkami mailowymi ze szkoły Kalktarren.


Niezapomniane chwile w Szwajcarii

Naszą przygodę w Szwajcarii rozpoczęliśmy od zwiedzania Polskiego Muzeum mieszczącego się w XIII-wiecznym miasteczku Rapperswil. Następnie płynęliśmy statkiem po Jeziorze Zuryskim, podziwiając zachód słońca i urozmaiconą linię brzegową jeziora.

Piękny okazał się  Zurych (dworzec główny, uczelnie wyższe – Politechnikę i  Uniwersytet); równie cudowna jest stolica państwa Brno (ulice, fontanny, fasady budynków, parlament), zaś Stein am Rein po prostu nas oczarował - malownicze fronty kamienic nie pozwoliły oderwać od siebie oczu.

Ponieważ był to wyjazd edukacyjny, odwiedziliśmy szkołę w Kalktarren, tam uczestniczyliśmy w lekcjach języka niemieckiego, angielskiego, nauczania początkowego oraz matematyki, gdzie polscy nauczyciele poznali praktyczną stronę metody dialogowej; podobała się nam lekcja gotowania (dania przyrządzone przez uczniów zostały podane podczas wspólnego polsko-szwajcarskiego obiadu – były pyszne).

W czwartek gościliśmy w Centrum Kształcenia i Doradztwa Zawodowego w  Arenenbergu, tam wysłuchaliśmy wykładu o kierunkach kształcenia, bliżej poznaliśmy praktyczną edukację w klasie budowy instrumentów muzycznych. Mogliśmy porozmawiać z nauczycielami o specyfice szkoły. W ogrodzie obok, którym opiekują się uczniowie, podziwialiśmy sadzonki ziół, warzyw, kwiatów i winnej latorośli. Z budynkami szkoły sąsiaduje Muzeum Napoleona, gdzie poczuliśmy atmosferę XIX wieku.

Koniecznie musimy wspomnieć o szwajcarskiej przyrodzie, słyszeliśmy już o niej wcześniej, jednak spotkanie z nią wywarło na nas ogromne wrażenie… po prostu baśniowe krajobrazy: wysokie góry królujące nad dolinami, szmaragdowe tafle wody jezior, szum rzek, wąwóz  i … niezapomniane wodospady.

Kiedyś tę przyrodę podziwiali nasi twórcy, m.in. Mickiewicz, Słowacki, dzisiaj ich rozumiemy – Szwajcaria jest piękna! Wspomnienia pozostaną, liczne fotografie pomogą je zachować.

Dodatkowa atrakcją było spotkanie naszych uczniów z rówieśnikami, z którymi korespondowali w ramach projektu. Ciekawym pomysłem okazała się wizyta w domach szwajcarskich uczniów i ich rodzin. Jesteśmy wdzięczni za serdeczne przyjęcie, gościnność.

Gorąco dziękujemy osobom, które przyczyniły się do tego, aby cztery dni spędzane w górzystym kraju były pełne wrażeń.

Komentarze
#1 | chenzhen dnia 09 maj 2016
"On Sunday, Cleveland beat the Atlanta Hawks 100-99 and advanced to the conference finals. Now that it has swept two playoff series, it's worth reevaluating this team. Are the Cavs that we've seen in the past three weeks that much different from the ones that went through so much drama in the previous 82 games? Are they significantly better than they were this time last year?
The big change is obvious: Cleveland is taking and making more 3-pointers than anyone else in the postseason, which has made its offense almost unstoppable. Channing Frye was acquired at the trade deadline in order to help the Cavaliers space the floor, and when he's on the court with Love, there isn't a better-shooting big man duo in the league.
In Game 2 against Atlanta, Cleveland shot 25-for-45 from 3-point range, setting an NBA record for 3s made in a game, regular season or playoffs. In the other three games, the Cavs shot 52-for-107 (48.6 percent).
“They shot the piss out of the ball,” Hawks forward Paul Millsap said.
Theoretically, it's not that difficult to figure out how to build an offense around James: simply surround him with as many shooters as possible. For the Cavs, though, the game has never looked as easy as it has in these playoffs. Unlike last year, James isn't grinding out ugly possessions, going one-on-one and playing almost every minute. Unlike the regular season, there haven't been any letdowns."
michael kors handbags
reebok outlet store
coach outlet store online clearance
cartier love ring
kate spade outlet online
coach purses on sale
fitflops sale clearance
polo ralph lauren
valentino
adidas superstars
white converse
michael kors handbags
longchamp uk
michael kors bags
rolex submariner
true religion jeans
fitflops shoes
omega speedmaster
yeezy boost 350 white
ray ban sunglasses outlet
adidas nmd uk
ferragamo
nike blazer
nike cortez white
adidas trainers
adidas superstar white
canada goose jackets
yeezy boost 350
coach factory outlet
michael kors handbags
coach factory outlet online
polo ralph lauren outlet online
rolex replica watches
polo ralph lauren men
michale kors uk
coach outlet online
kate spade handbags
oakley sunglasses cheap
cheap basketball shoes
christian louboutin outlet
polo ralph lauren
lacoste shoes
michael kors outlet online
jimmy choo
supra outlet
michael kors handbgas
new balance shoes
gucci outlet online
fitflops
coach outlet store
christian louboutin outlet
yeezy boost 750
cheap jordan shoes
designer handbags wholesale
coach factory outlet
nike tn pas cher
nike free runs
fitflops
michael kors outlet
polo ralph lauren outlet
air max 90
michael kors canada
gucci borse
nike store uk
wholesale nike shoes
converse sale
levis 511
cheap oakleys
pandora jewelry
stephen curry basketball shoes
kate spade outlet
fake oakleys
adidas nmd black
oakley sunglasses outlet
toms outlet
oakley sunglasses
cheap nfl jerseys
louboutin shoes
ray ban sunglasses sale
stan smith adidas
nike roshe run
nike force 1
burberry outlet
burberry outlet canada
fitflops shoes
armani outlet
ray ban outlet
under armour outlet store
cheap nfl jerseys
armani exchange
ralph lauren pas cher
jordan pas cher
chi flat iron
louis vuitton borse
toms outlet
louis vuitton bags
air max
oakley sunglasses outlet
versace sunglasses
cheap ray bans
sac longchamp
polo outlet
pandora charms
oakley sunglasses wholesale
ray bans
nike air max 95
reebok
bottega veneta shoes
true religion outlet
jordan shoes
cheap jordan shoes
longchamp outlet
fitflops sale clearance
michael kors outlet
dior sunglasses 2016
polo ralph lauren outlet
louis vuitton purse
nike running shoes
ray ban sunglass,ray ban sunglasses,ray ban outlet,cheap ray bans,cheap ray ban sunglasses,cheap ray bans,ray bans
burberry outlet
nike shoes for cheap
hollister hoodies
christian louboutin shoes
nike trainers
vans outlet store
louis vuitton pas cher
abercrombie & fitch
lululemon outlet store
nhl jerseys wholesale
ralph lauren
skechers outlet
michael kors outlet online
coach factory outlet online
babyliss hair dryer
cheap ray ban sunglasses
puma outlet
nba jerseys wholesale
michael kors outlet
air max 90
reebok classic
nike air max 90
louis vuitton handbags
supra store
michael kors uk
hollister clothing
adidas nmd runner
nike huarache
instyler max
nike cortez shoes
coach factory outlet
michael kors outlet store
michael kors outlet clearance
michael kors outlet canada
burberry bags
cheap jordans
michael kors outlet online
hermes outlet
true religion
yeezy boost 350 balck
adidas shoes
calvin klein dresses
christian louboutin uk
michael kors canada
ray-ban sunglasses outlet
true religion jeans
toms shoes
under armour
michael kors canada
louboutin outlet
valentino bags
jordans
asics running shoes
ferragamo outlet
cheap oakleys
adidas shoes
ralph lauren outlet
burberry sale
prada sunglasses wholesale
nike huarache black
coach factory outlet
versace sunglasses wholesale
michael kors outlet online
cartier
ralph lauren outlet
prada handbags
adidas supercolor pink
kate spade outlet
lacoste polo shirts
bottega veneta sale
cheap ray-ban sunglasses outlet
cheap ray ban sunglasses
white converse
michael kors outlet online
lululemon athletica
coach outlet online
hollister uk
michael kors outlet stores
reebok shoes
ed hardy
ugg boots
coach factory outlet
hermes belt
coach outlet online
adidas shoes
oakley sunglasses,oakley sunglass,cheap oakley sunglasses,oakley sunglasses cheap,oakley sunglasses outlet,oakley store,oakley outlet,oakley outlet store,oakley sunglasses sale,oakley sunglasses discount
ralph lauren
rolex daytona
louis vuitton handbags
micahel kors
cheap oakley sunglasses
air jordan shoes
cheap nike air max
chaussure louboutin
converse outlet
gucci handbags outlet
louboutin pas cher
yeezy boost 350 white
michael kors outlet online
cheap oakley sunglasses outlet
adidas pure boost black
ed hardy uk
cheap oakley sunglasses
burberry outlet stores
coach factory outlet
sac longchamp pliage
calvin klein jeans
adidas gazelle
discount nike air max
toms outlet
nmd adidas
polo ralph lauren
ugg boots
coach outlet online
michael kors outlet online
jimmy choo outlet store
ghd hair dryer
vans store
michael kors bags
michael kors outlet
cheap ray ban outlet
canada goose outlet
coach factory outlet online
omega
ecco outlet
asics gel kayano
mlb jerseys wholesale
mizuno running shoes
coach outlet online
ghd
louis vuitton outlet online
"To be clear: the Hawks are not a bunch of schlubs, and Cleveland didn't completely embarrass them. Atlanta trailed by just two points with three-and-a-half minutes left in Game 1, led going into the fourth quarter of Game 3 and had an opportunity to win on the final possession of Game 4. The Hawks often looked helpless defensively, though, and that is rare. They were second in the NBA in defensive rating in the regular season.
“I just think we hit our stride at the right time,” Cleveland coach Tyronn Lue said. “I think the last three or four weeks of the season we really started playing really good basketball on both ends and it's carried over. I think the guys are trusting the offense, they're trusting the defense, and when you're able to lock into a team for a seven-game series, it's easier. It's easier on you. You can kind of pick up their tendencies, what they like to do, what they're going to do after timeouts, how they're going to play you defensively.”
In the close-out game, Love scored a game-high 27 points, going 8-for-15 from 3-point range and pulling down 13 rebounds. That's the sort of stat line that makes him unique, and the Cavs had no one who could do that this time last year. James came close to a triple-double, with 21 points, 10 rebounds and nine assists. Kyrie Irving's eight assists were more important than his 21 points. Crucially, the team isn't just coasting by on talent alone -- the three of them made each other better.
“I know these guys have been waiting on the opportunity to be in the postseason again after what happened last year with their injuries,” James said. “They've been building up towards this both mentally and physically. Obviously I can't say that I haven't waited for ‘em as well -- to get them back to this moment so I can be out there with them."
chenzhen
#2 | lzm dnia 26 sierpień 2016
oakley frogskins
michael kors outlet
ray ban sunglasses
chanel tote
sunglasses sm
shoes sale
Official Ralph Lauren UK Online Store
trx suspension trainer
pandora.com
Adidas Yeezy Boost 350
pandora australia
chanel flap bag
chanel bags prices
true religion
MCM Bags
ray-ban sunglasses
Burberry online
pandora australia
coach shoes
abssice 360
Coach Purses Outlet Online
nike australia
abercrombie and fitch
michael kors purses outlet
Ralph Lauren Polo
TRX Exercises
Whitton Lodge Chesterfield Derbyshire UK
trx workouts
Michael Kors Outlet
prada outlet
coach australia
TRX Bands
burberry outlets
burberry outlet online
Jordan retro
burberry us
nike shoes australia
prada outlet
Michael Kors Watches
trx canada
cheap trx straps
coach sunglasses for women
trx ab workouts
michael kors outlet
TRX Workout
canada goose jacket
Michael Kors Outlet
michael kors handbags on sale
coach purses on sale
chanel bag
TRX Suspension Straps
asics shoes
michael kors handbags
abercrombie outlet
sunglasses outlet
veronique billat
ray ban glasses
Coach Outlet Online
Nike Air Jordan
TRX Workouts
trx suspension
TRX Training Bands
pandora necklace
sheepskin boots
official michael kors
yeezy shoes adidas
MCM Outlet
Lebron 13
longchamp backpack
michael kors outlet
oakley outlet
abercrombie us
beats headphones
name brand sunglasses
2016 trx
coach purses on sale macy's
Michael Kors Watches Outlet
Kobe X Shoes
coach outlet
Nike Air Max
Longchamp Bags
air jordan retro
Polo Ralph Lauren
burberry scarfs
Billat
michael kors factory outlet
asics gel kayano
yeezy boost 350 shoes
mlb shop
pirate system
coach factory outlet
nike australia
Nike Lebron Shoes
trx exercises
trx workouts
Burberry Factory Outlet
Free Run
ray-ban sunglasses
sheepskin boots for women
ralph lauren uk
MIZUNO Shop US
Michael Kors Watches Online
TRX Straps
cheap basketball shoes
abercrombie outlet
burberry scarf
michael kors outlet
Printed t shirts
longchamp le pliage large tote
michael kors us
moncler down jackets
Mizuno Shoes
chanel australia
TRX training exercises
michael kors black purse
abercrombie and fitch
nike lebron shoes
longchamps
Basketball shoes
balenciaga bags
moncler outlet
pandora rings
coach outlet
coach bag
nike jordan shoes
TRX Training
balenciaga bag
Chanel Outlet
trx suspension training
cheap michael kors purses
hermes birkin price
pandora necklaces
michael kors bags on sale
Oakley Outlet
beats by dre
Kate Spade Australia
longchamp backpack
moncler jacket
polo online
B Derbyshire
hermes belt
shoes online
trx workouts canada
michael kors factory outlet
TRX suspension workouts
pandora australia
sunglasses hut
KD 8 shoes
michael kors online
longchamp le pliage medium
pandora charms
michael kors outlet store
suspension training
TRX Training Straps
chanel flap bag price
abercrombie us
landing gears
coach handbags
Prada Factory Outlet
oakley sunglasses
christian louboutin shoes
rayban aviator
TRX Training workouts
pandora rings jewelry
burberry outlet
pandora rings
CHanel Factory Outlet
christian louboutin shoes
pandora ring
Nike Hyperdunk Shoes
burberry outlet canada
trx for sale
ray ban eyeglasses
Yeezy 350,Boost 350
prada outlet online
prada bags on sale
michael kors outlet
michael kors outlet
véronique Billat
coach australia
coach handbags
michael kors clutch
Hugo Boss Store
coach carter
pandora rings sale
michael kors outlet
chanel tote bag
cheap ray ban sunglasses
michael kors handbags outlet
abercrombie outlet us
michael kors outlet
pandora jewelry
3d shirts
burberry outlet
burberry online
oakley frogskins sunglasses
ugg australia
michael kors jet set tote
Burberry outlet online
coach bags
Ralph Lauren
balenciaga us
prada outlet online
ugg australia
Hyperdunk 2016
clk benz
ralph lauren
michael kors outlet online
ray ban polarized
true religion uk
ray ban sunglasses
burberry outlet online
Canada Goose Outlet
Popular Sunglasses
coach online
yeezy boost 350
air jordan shoes
pandora rings
abercrombie and fitch
mk bags
abercrombie and fitch
pandora bracelet
ray ban prescription sunglasses
Chanel Bag Prices 2014
discount sunglasses
mens sunglasses
true religion uk
ray ban wayfarer
cheap trx
michael kors canada
hermes uk
burberry scarf
michael kors tote
brand sunglasses
hermes bag
moncler outlet
Jordan Retro Shoes
jordan retro shoes
ralph lauren australia
pandora australia
landinggear
ray ban online
trx training exercises
michael kors black handbags
Coach outlet online
burberry online
Longchamp Factory Outlet Online
MCM Bag
oakley sunglasses
burberry outlet canada
coach usa
trx straps
landing gear
Longchamp Medium Shoulder Tote
TRX Workouts
jimmy choo australia
moncler clothing
oakley australia
tiffany co
ralph lauren uk
pandora charms
Kevin Durant Shoes
canada goose sale online
michael kors outlet
mcm tote bag
prada tote bag
Nike Hyperdunk 2015
christian louboutin online
michael kors
hermes purses
pandora princess ring
burberry outlet
canada goose sale
Oakley Holbrook sunglasses
dress shirts
asics gel
Abercrombie Fitch
coach diaper bag
tiffany co
hermes birkin
pandora rings
michael kors handbags
online sale glasses
longchamp tote
moncler jacket
Ralph Lauren Polo
ray-ban sunglasses
Aviator Sunglasses
Burberry Outlet
longchamp bags
change points uk
polo outlet
hermes uk
michael kors tote bags
longchamp sac
mk outlet
Sunglasses site
Bed and Breakfast in chesterfield
longchamp sale
trx for sale
R.B Sunglasses
exercises for trx
abercrombie fitch
michael kors outlet
trx band workouts
coach bags on sale
sac longchamp
michael kors hobo bag
Yeezy Boost 350
michael kors australia
cheap michael kors handbags
abercrombie outlet
moncler us
Mizuno Shop
Nike Lebron 12
Nike Air Jordan
cheap moncler jacket
ralph lauren shirts
burberry purse
chanel
burberry
Chanel Tote Bag 2015
burberry outlet
3d t shirts
michael kors purses
michael kors
oakley sunglasses
denim shirts
pandora bracelets
michael kors crossbody
nike jordan
coach sunglasses
coach australia
abercrombie & fitch
sunglasses
chanel bags prices fall winter 2015
Hugo Boss Online
Prada Outlet
bercrombie Nederland
top sunglasses
trx suspension
Burberry Outlet
flash sunglasses
Nike Free
burberry scarf
Cheap Ray Ban
ralph lauren
prada bags
ray ban new wayfarer
pandora uk
mlb.com
MCM Tote Bag
mk handbags
canada goose jacket
Pandora bracelet
asics Australia
Chanel Flap Bag Price
ugg boots ireland
abercrombie outlet
michael kors outlet
asics kayano
michael kors tote
Polo Ralph Lauren
major league baseball
michael kors
kate spade
burberry outlet
abercrombie paris
longchamp le pliage medium shoulder tote
Mizuno Wave
plaid shirts
coach bags
moncler coats
michael kors australia
louboutin shoes
burberry australia
Coach Outlet Store
michael kors black friday
pandora necklace charms
Nike Kobe 9
burberry australia
sheepskin boots on sale
Longchamp Outlet
Kobe 9 Shoes
Michael Kors Canada
longchamp outlet
mcm bags
ray ban aviator
Coach Sunglasses Outlet
ray ban clubmaster
ray ban prescription glasses
michael kors outlet
suspension trainer trx
kate spade UK
burberry online
burberry canada
Chanel bags Outlet
louboutin shoes
longchamp sale
nike basketball shoes
louboutin heels
Hugo Boss Outlet
burberry outlet
burberry outlet online
michael kors purses on sale
trx
Mizuno Shop Japan
air yeezy shoes
yeezy boost 350
Prada Shopper Tote
Jordan Retro
longchamp le pliage large tote sale
cheap coach purse
yeezy shoes
longchamp bag
Oakley Holbrook
trx for sale
Mizuno Running Shoes
burberry
michael kors hamilton tote
coach outlet
adidas yeezy boost 350
burberry outlet
Ralph Lauren UK
coach purse
michael kors outlet
asics shoes Australia
burberry canada
nike shoes
michael kors outlet
TRX training workouts
Nike Jordans
burberry outlet
shoes online sale
abercrombie and fitch
christian louboutin shoes
coach
RX Resistance Bands
pandora jewelry
burberry outlet
true religion jeans
Ray Ban Outlet
ugg boots
Nike Jordan Shoes
Coach Outlet
prada tote
nike jordan shoes
nike lebron james
Suspension Training TRX
coach outlet online
abercrombie outlet
polo outlet online
lebron james shoes
pandora jewelry
canada goose outlet
Hermes Outlet
michael kors purses
kate spade
michael kors satchel
birkin bag hermes
Pandora Charm
michael kors
michael kors totes
Nike KD 8
longchamp backpack
coach purses
piumini moncler replica
moncler outlet
beats studio
burberry outlet
sunglasses hut
coach outlet
michael kors purses outlet
LZM8.26
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?