Konkurs "Za oknem"

Przed zimowymi feriami Klub Kulturalnych Rozmaitości pod opieką p.A.Majki - Stec, p.U.Rozmus i p.A.Zięby - Kurdy ogłosił konkurs pt. "Za oknem". Inspiracją stały się niezwykłe widoki zaaranżowane przez samą naturę. Był taki czas w lutym, kiedy patrząc za nasze okna widzieliśmy nie tylko sople lodu, ale coś więcej. Mieliśmy wrażenie, że uczestniczymy w zimowym teatrze iluzji. Łąki pokryte warsztwą śniegu i lodu w świetle księżyca wyglądały niczym spokojne jezioro, gałęzie drzew oblane lodem tworzyły scenerię iście z baśni Andersena "Królowa śniegu".

Nasi uczniowie za pomocą aparatu fotograficznego uchwycili niezwykłe obrazy "za oknem", które można podziwiać w naszej galerii zdjęć. Tam również znajdują się nazwiska nagrodzonych uczestników konkursu.
michal dnia 26 marzec 2013
Wybieramy patrona szkoły - wyniki

Komisja Skrutacyjna w składzie:
Katarzyna Migas - nauczyciel - przewodniczący
Monika Olechowska Niezgoda - Przewodniczący Rady Rodziców
Eliza Pasek - Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego
Dnia 22 lutego 2013 roku dokonała obliczenia głosów
Głosów ważnych oddano 570
Głosów nieważnych oddano 5
Wyniki wyborów:
1.ks. Jan Twardowski 165
2.Jan Matejko 57
3.kardynał Stefan Wyszyński 157
4.Juliusz Słowacki 38
5.Henryk Sienkiewicz 153
Co robiliśmy na feriach?

Na pewno nie nudzili się członkowie Klubu Kulturalnych Rozmaitości (KKR). Dnia 14 lutego 2013 roku zorganizowali wycieczkę do Rzeszowa...szynobusem.Zwiedzili gmach Telewizji Rzeszów. Wnikliwie poznali pracę technika-montażysty, mogli usiąść za konsolą. Wyjątkowym przeżyciem dla każdego uczestnika była możliwość zapowiedzenia programu informacyjnego i odegranie roli prezentera pogody. P. Małgorzata Zygo w archiwum zaprezentowała zbiory i ich tematykę związaną z długoletnią działalnością TVP Rzeszów. Kolejną atrakcją była wędrówka podziemiami rynku rzeszowskiego. Na zakończenie wycieczki udaliśmy się do centrum handlowego. Tam wzięliśmy udział w konkursie walentynkowym.
Czas podsumowań

Dnia 8 lutego na sali gimnastycznej naszego gimnazjum odbyło się spotkanie dyrektorów, nauczycieli i uczniów. Spotkanie miało na celu podsumować pracę uczniów w I semestrze roku szkolnego 2012/2013. Okazało się że duża grupa młodzieży uczestniczyła w konkursach.
Wśród nich:
- konkursy przedmiotowe organizowane przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie (finaliści):
język polski - Izabela Stolarz (IIID)
historia - Dominik Kobzda (IIIB)
biologia - Konrad Żarów (IIID)
- konkursy ogólnopolskie przeprowadzone przez Centrum Edukacji Szkolnej
- Ogólnopolski Konkurs "Ładne pisanie" - Klaudia Janus, Patrycja Rojek, Natalia
Karkut, Patrycja Buras, Paweł Karkut, Natalia Dłużyńska
- Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Widełce - Aneta Tęcza (IE) - III miejsce
- Ogólnoposla Olimpiada Mitologiczna organizowana przez firmę Olimpus
Wiktoria Kosiorowska - V miejsce
Katarzyna Rozmus - VIII miejsce
Dominika Burkiewicz - IX miejsce
Monika Tęcza - XXI miejsce
Bernadeta Gil - XXIX miejsce
- Ogólnopolski Konkurs Literacki "List w roku wiary" - Klaudia Janus
- Ogólnopolski Konkurs im.ks.J.Popiełuszki "Ocal życie bezbronnemu"
praca fotograficzna - Patrycja Rojek
praca literacka - Klaudia Janus
- Powiatowy Konkurs o Kardynale Adamie Kozłowieckim SJ "Kardynał Adam Niezwykły Człowiek, Kapłan, Misjonarz" - Laureaci
kategoria literacka - Klaudia Janus
kategoria plastyczna - Patrycja Buras
kategoria multimedialna - Klaudia Halat

Akcja "Otwarte serca"

W Tłusty Czwartek (tj. 7 lutego 2013 roku) uczniowie klasy IIC zorganizowali w szkolnej bibliotece sprzedaż pączków i ciastek. Zebrane fundusze w całości przeznaczono na operację chorej Emilki Cabaj. Akcja cieszyła się dużą popularnością. Okazało się, że w naszej skole jest wiele otwartych serc na pomoc drugiemu człowiekowi.
150. rocznica Powstania Styczniowego

W naszej skole 23 stycznia 2013 roku rozpoczeliśmy obchody 150 rocznicy Powstania Styczniowego. Nauczycielka historii przygotowała wystawę reprodukcji obrazów malarzy polskich poświęconych wydarzeniom minionych czasów. Na godzinach wychowawczych uczniowie poszczególnych klas uczestniczyli w lekcjach patriotyzmu przeprowadzonych przez panią bibliotekarkę. W oparciu o dzieła Grottgera, Kossaka i Malczewskiego poznali okoliczności wybuchu powstania, jego przebieg i skutki.
michal dnia 06 marzec 2013
Konkurs plastyczny  "Bezpieczne wakacje 2012"

Etap I :
I miejsce - Patrycja Buras (IIE)
II miejsce - Beata Serafin (IIIC)
III miejsce - Dominika Sudoł (IIC)
wyróżnienie - Agata Skura (IIIC)

Etap wojewódzki :
wyróżnienie - Patrycja Buras (IIE)
michal dnia 06 marzec 2013
Ważna informacja o cyfryzacji telewizji na Podkarpaciu!

Sellbub dnia 05 luty 2013