Publiczne Gimnazjum nr 1 - News
Strona głównaKontakt
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Linki

Wiem wszystko o teatrze!


6 kwietnia 2013 roku w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej odbył się po raz 8 konkurs organizowany przez Zespół Szkół nr 2 w Kolbuszowej pt. "Wiem wszystko o teatrze". Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy IIe : Patrycja Buras, Klaudia Janus, Aleksandra Piechota. Konkurs miał charakter zespołowy. Zadanie grupy polegało na opracowaniu, wykonaniu i zaprezentowaniu w trakcie konkursu w jak najciekawszej i jak najatrakcyjniejszej formie plastycznej budowy teatru greckiego. Dziewczęta wykonały dzieło techniką mâché. Ponadto musiały wykazać sie wiedzą na temat teatru. Wielogodzinny trud (wykonanie pracy wymagało około 10 godzin) opłacił się - zdobyły II miejsce. Opiekunem była pani Agata Majka - Stec. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

michal dnia 10 kwiecień 2013
0 komentarzy · 839 czytań · Drukuj
Wielkanocne refleksje
"Nie zamieniaj serca w twardy głaz, póki jeszcze serce masz" to motto tegorocznego przedstawienia z okazji Świąt Wielkanocnych. Klasa Ia zaprezentowała program pt. "Szukam przyjaciela", którego bohater, Mały Książę, poszukiwał w życiu tego, co najważniejsze: przyjaźni, szczęścia i Boga. Refleksji nad własnym życiem towarzyszyły wiersze oraz piosenki w wykonaniu naszych uczniów i szkolnego chóru. Mały Książę spotyka się z karierowiczami, uczniami, ludźmi uzależnionymi oraz goniącymi za sławą, pieniędzmi, pustotą. Niestety, tam nie znajduje przyjaciół! Dlaczego? Ludzie nie mają czasu na przyjaźń. To smutna prawda. Dlatego starajmy się żyć i postępować tak, aby nasz bohater odnalazł w nas swojego przyjaciela. Pocieszająca jest myśl, że Mały Książę wrócił do swojej Róży. To znak dla ludzi XXIw., że i my możemy odnaleźć drogę, Różę, Boga. Trzeba tylko wierzyć, bo w życiu ważna jest przyjaźń, miłość i odpowiedzialność.
michal dnia 10 kwiecień 2013
0 komentarzy · 841 czytań · Drukuj
Mistrz ortografii

1 marca 2013 roku w LO im.Jana Bytnara w Kolbuszowej został przeprowadzony XIII Powiatowy Konkurs Ortografii pt. "Mistrz Ortografii". Do konkursu w kategorii gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych przystąpiło 34 uczniów z powiatu kolbuszowskiego. Wyłoniono 8 laureatów, wśród których znalazło się troje uczniów z naszej szkoły:
Izabela Stolarz (IIId)
Klaudia Janus (IIe)
Jakub Kuc (IIIb)

Godny podkreślenia jest fakt, iż w gronie ośmiu laureatów znalazło się 3 uczniów z liceum, 3 uczniów z naszego gimnazjum i 2 z innych gimnazjów.
Gratulujemy sukcesu i zachęcamy innych do zgłębiania meandrów polskiej ortografii.
michal dnia 03 kwiecień 2013
0 komentarzy · 874 czytań · Drukuj

Pierwszy Dzień Wiosny


Hasłem ”Gdzie cywilizacja dociera, sport papierosy wypiera” uczniowie powitali wiosnę. W centrum wydarzeń pojawiły się zadania związane z programami profilaktycznymi „Trzymaj formę” i „Znajdź właściwe rozwiązanie”. Impreza miała wydźwięk antynikotynowy: była prezentacja multimedialna o znanych osobach, które poprzez palenie zrujnowały swoje zdrowie, była uderzająca wizualizacja „żywy papieros”, był także pokaz wyczerpującego zestawu ćwiczeń dla palaczy. W tle rozbrzmiewała piosenka Maryli Rodowicz „Tylko nie pal”.

Bardzo wesoło na sali zrobiło się dzięki kabaretowi „Wiosenne Marzanny” z pokazem mody, roztargnionym reżyserem oraz baletnicami z „Jeziora Łabędziego”, w które doskonale wczuli się chłopcy z klasy trzeciej.

Pierwszy dzień wiosny jest w naszej szkole rokrocznie szansą na zaprezentowanie uczniowskich talentów, których jest w naszym gimnazjum niemało: były piosenki, występ z piłeczkami, wiersze, szkice, obrazy oraz pisanki. W przerwie młodzież kosztowała zdrowych kanapek z twarożkiem i nowalijkami oraz pysznych domowych ciast z owocami. Wszystkie te smakołyki przygotowali uczniowie naszej szkoły, nad którymi główną pieczę trzymała nauczycielka biologii pani Ewa Chmielowiec.

Galeria zdjęć

michal dnia 27 marzec 2013
0 komentarzy · 839 czytań · Drukuj
Sportowy news
5 marca 2013 roku na sali gimnastycznej naszego gimnazjum odbyła się Powiatowa Gimnazjada chłopców w piłce siatkowej.Gospodarze zajmując I miejsce zakwalifikowali się do Rejonowej Gimnazjady.
Rozgrywki kolejnego etapu miały miejsce 22 marca 2013 roku w Dębicy. Reprezentacja chłopców prowadzona przez nauczycieli wf-u: p.G.Byrkę i p.A.Tereszkiewicza rozegrała mecze z zespołami gimnazjów Dębicy, Ropczyc i Woli Mieleckiej. Walczyli dzielnie. Dowodem jest zdobycie III miejsca. Gratulujemy! Oto skład naszej drużyny: Tomasz Kopeć, Kamil Trela, Łukasz Rębisz, Robert Rębisz, Damian Tęcza, Robert Krystel, Maciej Sudoł, Szymon Rębisz, Kamil Dziewic, Arkadiusz Stec, Konrad Stelmach. Jak powiedział znany sportowiec Piotr Żyła: "Trzeba robić swoje", a będą sukcesy.
michal dnia 26 marzec 2013
0 komentarzy · 899 czytań · Drukuj
Konkurs "Za oknem"

Przed zimowymi feriami Klub Kulturalnych Rozmaitości pod opieką p.A.Majki - Stec, p.U.Rozmus i p.A.Zięby - Kurdy ogłosił konkurs pt. "Za oknem". Inspiracją stały się niezwykłe widoki zaaranżowane przez samą naturę. Był taki czas w lutym, kiedy patrząc za nasze okna widzieliśmy nie tylko sople lodu, ale coś więcej. Mieliśmy wrażenie, że uczestniczymy w zimowym teatrze iluzji. Łąki pokryte warsztwą śniegu i lodu w świetle księżyca wyglądały niczym spokojne jezioro, gałęzie drzew oblane lodem tworzyły scenerię iście z baśni Andersena "Królowa śniegu".

Nasi uczniowie za pomocą aparatu fotograficznego uchwycili niezwykłe obrazy "za oknem", które można podziwiać w naszej galerii zdjęć. Tam również znajdują się nazwiska nagrodzonych uczestników konkursu.
michal dnia 26 marzec 2013
0 komentarzy · 874 czytań · Drukuj
Wybieramy patrona szkoły - wyniki

Komisja Skrutacyjna w składzie:
Katarzyna Migas - nauczyciel - przewodniczący
Monika Olechowska Niezgoda - Przewodniczący Rady Rodziców
Eliza Pasek - Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego
Dnia 22 lutego 2013 roku dokonała obliczenia głosów
Głosów ważnych oddano 570
Głosów nieważnych oddano 5
Wyniki wyborów:
1.ks. Jan Twardowski 165
2.Jan Matejko 57
3.kardynał Stefan Wyszyński 157
4.Juliusz Słowacki 38
5.Henryk Sienkiewicz 153
michal dnia 06 marzec 2013
0 komentarzy · 1147 czytań · Drukuj
Co robiliśmy na feriach?

Na pewno nie nudzili się członkowie Klubu Kulturalnych Rozmaitości (KKR). Dnia 14 lutego 2013 roku zorganizowali wycieczkę do Rzeszowa...szynobusem.Zwiedzili gmach Telewizji Rzeszów. Wnikliwie poznali pracę technika-montażysty, mogli usiąść za konsolą. Wyjątkowym przeżyciem dla każdego uczestnika była możliwość zapowiedzenia programu informacyjnego i odegranie roli prezentera pogody. P. Małgorzata Zygo w archiwum zaprezentowała zbiory i ich tematykę związaną z długoletnią działalnością TVP Rzeszów. Kolejną atrakcją była wędrówka podziemiami rynku rzeszowskiego. Na zakończenie wycieczki udaliśmy się do centrum handlowego. Tam wzięliśmy udział w konkursie walentynkowym.
michal dnia 06 marzec 2013
0 komentarzy · 879 czytań · Drukuj
Czas podsumowań

Dnia 8 lutego na sali gimnastycznej naszego gimnazjum odbyło się spotkanie dyrektorów, nauczycieli i uczniów. Spotkanie miało na celu podsumować pracę uczniów w I semestrze roku szkolnego 2012/2013. Okazało się że duża grupa młodzieży uczestniczyła w konkursach.
Wśród nich:
- konkursy przedmiotowe organizowane przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie (finaliści):
język polski - Izabela Stolarz (IIID)
historia - Dominik Kobzda (IIIB)
biologia - Konrad Żarów (IIID)
- konkursy ogólnopolskie przeprowadzone przez Centrum Edukacji Szkolnej
- Ogólnopolski Konkurs "Ładne pisanie" - Klaudia Janus, Patrycja Rojek, Natalia
Karkut, Patrycja Buras, Paweł Karkut, Natalia Dłużyńska
- Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Widełce - Aneta Tęcza (IE) - III miejsce
- Ogólnoposla Olimpiada Mitologiczna organizowana przez firmę Olimpus
Wiktoria Kosiorowska - V miejsce
Katarzyna Rozmus - VIII miejsce
Dominika Burkiewicz - IX miejsce
Monika Tęcza - XXI miejsce
Bernadeta Gil - XXIX miejsce
- Ogólnopolski Konkurs Literacki "List w roku wiary" - Klaudia Janus
- Ogólnopolski Konkurs im.ks.J.Popiełuszki "Ocal życie bezbronnemu"
praca fotograficzna - Patrycja Rojek
praca literacka - Klaudia Janus
- Powiatowy Konkurs o Kardynale Adamie Kozłowieckim SJ "Kardynał Adam Niezwykły Człowiek, Kapłan, Misjonarz" - Laureaci
kategoria literacka - Klaudia Janus
kategoria plastyczna - Patrycja Buras
kategoria multimedialna - Klaudia Halat
michal dnia 06 marzec 2013
0 komentarzy · 1014 czytań · Drukuj
Akcja "Otwarte serca"

W Tłusty Czwartek (tj. 7 lutego 2013 roku) uczniowie klasy IIC zorganizowali w szkolnej bibliotece sprzedaż pączków i ciastek. Zebrane fundusze w całości przeznaczono na operację chorej Emilki Cabaj. Akcja cieszyła się dużą popularnością. Okazało się, że w naszej skole jest wiele otwartych serc na pomoc drugiemu człowiekowi.
michal dnia 06 marzec 2013
0 komentarzy · 1045 czytań · Drukuj
150. rocznica Powstania Styczniowego

W naszej skole 23 stycznia 2013 roku rozpoczeliśmy obchody 150 rocznicy Powstania Styczniowego. Nauczycielka historii przygotowała wystawę reprodukcji obrazów malarzy polskich poświęconych wydarzeniom minionych czasów. Na godzinach wychowawczych uczniowie poszczególnych klas uczestniczyli w lekcjach patriotyzmu przeprowadzonych przez panią bibliotekarkę. W oparciu o dzieła Grottgera, Kossaka i Malczewskiego poznali okoliczności wybuchu powstania, jego przebieg i skutki.
michal dnia 06 marzec 2013
0 komentarzy · 954 czytań · Drukuj