Publiczne Gimnazjum nr 1 - News
Strona głównaKontakt
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Linki

W lasach Europy

W piątek 12 kwietnia w różnych szkołach Polski odbyły się eliminacje do III edycji Międzynarodowego Konkursu YREF "Młodzież w lasach Europy". Konkurs ten popularyzuje wiedzę o lasach Europy. W konkursie tym, który w tym roku został przeprowadzony w zespole szkół w Cmolesie uczestniczyło 8 zespołów trzyosobowych. Uczestnicy zmierzyli się z zestawem 50 pytań. Naszą szkołę reprezentowały 2 zespoły. Zespół w składzie : Burkiewicz Dominika, Dłużyńska Natalia i Kodyra Jacek uzyskał najwyższą liczbę punktów (39 na 50) wśród wszystkich drużyn. Zabrakło zespołowi 6 punktów by znaleźć się w gronie finalistów. Zespół w składzie Buras Patrycja, Janus Klaudia i Żarów Konrad - zajął III miejsce.
michal dnia 13 maj 2013
0 komentarzy · 776 czytań · Drukuj
Słychać o nas w Lublinie!

10 kwietnia w Lublinie został rozstrzygnięty ogólnopolski konkurs literacki pt.: "Moja ulubiona książka" organizowany przez fundację Servire Veritati Instytut Edukacji Narodowej.Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Majdanie Królewskim reprezentowały Justyna Wiącek (IIIb) i Klaudia Janus (IIe). Obie uczennice uzyskały wyróżnienia. Gratulujemy !
michal dnia 08 maj 2013
0 komentarzy · 824 czytań · Drukuj
"Życie na poczekaniu"

Już po raz piąty odbył się Powiatowy Konkurs Poezji i Prozy zorganizowany przez Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomiczych w Weryni. W tym roku nosił tytuł "Życie na poczekaniu". Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas II. Aleksandra Piechota (IIe) zajęła III miejsce w kategorii poezja za wiersz "Życie na poczekaniu". Ola może poszczycić się również Nagrodą Publiczności.
Natalia Dłużyńska (IIc) - wiersz "Odkładamy życie na później" i Patrycja Wilk (IIe) - wiersz "Gdyby tak..." zdobyły wyróżnienia. Konkurs miał miejsce 29 kwietnia 2013r.

michal dnia 08 maj 2013
0 komentarzy · 980 czytań · Drukuj
Egzaminy gimnazjalne 2013

W dniach 23-25 kwietnia gimnazjaliści III klas przystąpili do egzaminu gimnazjalnego części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i języka obcego. Mamy nadzieję, iż uczniowie z powodzeniem podsumowali okres trzech lat nauki w gimnazjum.
michal dnia 08 maj 2013
0 komentarzy · 851 czytań · Drukuj

Kosmiczny finał w Warszawie


W weekend od 19 – 21.04. 2013 r. uczeń naszego gimnazjum Konrad Żarów uczestniczył w krajowym finale konkursu robotycznego „Astrobot”.

W piątek 19 kwietnia, trzydniowe spotkania zainaugurował wykład dr. Stanisława Bajtlika z Centrum Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika Polskiej Akademii Nauk. Astrofizyk, świetny popularyzator nauki, opowiadał o czasie w kulturze i fizyce.

Całą sobotę uczniowie spędzili w Centrum Badań Kosmicznych PAN. Spotkali się tam z Wojciechem Głażewskim, twórcą łazika Magma 2. Dwa lata temu, właśnie ten robot z Politechniki Białostockiej wygrał prestiżowe zawody University Rover Challenge w Stanach Zjednoczonych.

Większą część piątkowych i sobotnich zajęć stanowiły warsztaty psychologiczne poświęcone pracy w grupie. W ich trakcie uczestnicy podzielili się na 6 pięcioosobowych drużyn. Następnie już drużynowo przystąpili do niedzielnego turnieju robotycznego w Centrum Nauki Kopernik.

Uczniowie budowali i programowali roboty, które musiały następnie samodzielnie wykonać zadania konkursowe – przejazd w labiryncie, znajdowanie i transportowanie piłeczek do bazy. Zadania miały przypominać realne problemy, z jakimi mierzą się inżynierowie projektujący badawcze misje kosmiczne. Uczestnicy zwiedzali także wystawy CNK. Wielogodzinna rywalizacja przyniosła oczekiwane efekty. Gimnazjaliści oprócz dobrej zabawy, wiele się nauczyli i to zarówno od siebie nawzajem jak i od prowadzących zajęcia.

Dla Konrada była to niepowtarzalna okazja do poszerzenia horyzontów myślowych, wymiany doświadczeń, poznania wspaniałych młodych ludzi, dla których ciężka praca nad sobą stanowi pasję.

Galeria zdjęć

michal dnia 26 kwiecień 2013
0 komentarzy · 838 czytań · Drukuj

Gimnazjalista finalistą krajowego konkursu ASTROBOT!


Konrad Żarów, uczeń kl. 3d, zakwalifikował się do finału krajowego konkursu astronautycznego dla gimnazjalistów „Astrobot”, organizowanego przez Mars Society Polska oraz Krajowy Fundusz na Rzecz Dzieci.
michal dnia 15 kwiecień 2013
Czytaj więcej · 0 komentarzy · 800 czytań · Drukuj

Wiem wszystko o teatrze!


6 kwietnia 2013 roku w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej odbył się po raz 8 konkurs organizowany przez Zespół Szkół nr 2 w Kolbuszowej pt. "Wiem wszystko o teatrze". Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy IIe : Patrycja Buras, Klaudia Janus, Aleksandra Piechota. Konkurs miał charakter zespołowy. Zadanie grupy polegało na opracowaniu, wykonaniu i zaprezentowaniu w trakcie konkursu w jak najciekawszej i jak najatrakcyjniejszej formie plastycznej budowy teatru greckiego. Dziewczęta wykonały dzieło techniką mâché. Ponadto musiały wykazać sie wiedzą na temat teatru. Wielogodzinny trud (wykonanie pracy wymagało około 10 godzin) opłacił się - zdobyły II miejsce. Opiekunem była pani Agata Majka - Stec. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

michal dnia 10 kwiecień 2013
0 komentarzy · 853 czytań · Drukuj
Wielkanocne refleksje
"Nie zamieniaj serca w twardy głaz, póki jeszcze serce masz" to motto tegorocznego przedstawienia z okazji Świąt Wielkanocnych. Klasa Ia zaprezentowała program pt. "Szukam przyjaciela", którego bohater, Mały Książę, poszukiwał w życiu tego, co najważniejsze: przyjaźni, szczęścia i Boga. Refleksji nad własnym życiem towarzyszyły wiersze oraz piosenki w wykonaniu naszych uczniów i szkolnego chóru. Mały Książę spotyka się z karierowiczami, uczniami, ludźmi uzależnionymi oraz goniącymi za sławą, pieniędzmi, pustotą. Niestety, tam nie znajduje przyjaciół! Dlaczego? Ludzie nie mają czasu na przyjaźń. To smutna prawda. Dlatego starajmy się żyć i postępować tak, aby nasz bohater odnalazł w nas swojego przyjaciela. Pocieszająca jest myśl, że Mały Książę wrócił do swojej Róży. To znak dla ludzi XXIw., że i my możemy odnaleźć drogę, Różę, Boga. Trzeba tylko wierzyć, bo w życiu ważna jest przyjaźń, miłość i odpowiedzialność.
michal dnia 10 kwiecień 2013
0 komentarzy · 851 czytań · Drukuj
Mistrz ortografii

1 marca 2013 roku w LO im.Jana Bytnara w Kolbuszowej został przeprowadzony XIII Powiatowy Konkurs Ortografii pt. "Mistrz Ortografii". Do konkursu w kategorii gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych przystąpiło 34 uczniów z powiatu kolbuszowskiego. Wyłoniono 8 laureatów, wśród których znalazło się troje uczniów z naszej szkoły:
Izabela Stolarz (IIId)
Klaudia Janus (IIe)
Jakub Kuc (IIIb)

Godny podkreślenia jest fakt, iż w gronie ośmiu laureatów znalazło się 3 uczniów z liceum, 3 uczniów z naszego gimnazjum i 2 z innych gimnazjów.
Gratulujemy sukcesu i zachęcamy innych do zgłębiania meandrów polskiej ortografii.
michal dnia 03 kwiecień 2013
0 komentarzy · 885 czytań · Drukuj

Pierwszy Dzień Wiosny


Hasłem ”Gdzie cywilizacja dociera, sport papierosy wypiera” uczniowie powitali wiosnę. W centrum wydarzeń pojawiły się zadania związane z programami profilaktycznymi „Trzymaj formę” i „Znajdź właściwe rozwiązanie”. Impreza miała wydźwięk antynikotynowy: była prezentacja multimedialna o znanych osobach, które poprzez palenie zrujnowały swoje zdrowie, była uderzająca wizualizacja „żywy papieros”, był także pokaz wyczerpującego zestawu ćwiczeń dla palaczy. W tle rozbrzmiewała piosenka Maryli Rodowicz „Tylko nie pal”.

Bardzo wesoło na sali zrobiło się dzięki kabaretowi „Wiosenne Marzanny” z pokazem mody, roztargnionym reżyserem oraz baletnicami z „Jeziora Łabędziego”, w które doskonale wczuli się chłopcy z klasy trzeciej.

Pierwszy dzień wiosny jest w naszej szkole rokrocznie szansą na zaprezentowanie uczniowskich talentów, których jest w naszym gimnazjum niemało: były piosenki, występ z piłeczkami, wiersze, szkice, obrazy oraz pisanki. W przerwie młodzież kosztowała zdrowych kanapek z twarożkiem i nowalijkami oraz pysznych domowych ciast z owocami. Wszystkie te smakołyki przygotowali uczniowie naszej szkoły, nad którymi główną pieczę trzymała nauczycielka biologii pani Ewa Chmielowiec.

Galeria zdjęć

michal dnia 27 marzec 2013
0 komentarzy · 848 czytań · Drukuj
Sportowy news
5 marca 2013 roku na sali gimnastycznej naszego gimnazjum odbyła się Powiatowa Gimnazjada chłopców w piłce siatkowej.Gospodarze zajmując I miejsce zakwalifikowali się do Rejonowej Gimnazjady.
Rozgrywki kolejnego etapu miały miejsce 22 marca 2013 roku w Dębicy. Reprezentacja chłopców prowadzona przez nauczycieli wf-u: p.G.Byrkę i p.A.Tereszkiewicza rozegrała mecze z zespołami gimnazjów Dębicy, Ropczyc i Woli Mieleckiej. Walczyli dzielnie. Dowodem jest zdobycie III miejsca. Gratulujemy! Oto skład naszej drużyny: Tomasz Kopeć, Kamil Trela, Łukasz Rębisz, Robert Rębisz, Damian Tęcza, Robert Krystel, Maciej Sudoł, Szymon Rębisz, Kamil Dziewic, Arkadiusz Stec, Konrad Stelmach. Jak powiedział znany sportowiec Piotr Żyła: "Trzeba robić swoje", a będą sukcesy.
michal dnia 26 marzec 2013
0 komentarzy · 910 czytań · Drukuj