Publiczne Gimnazjum nr 1 - News
Strona głównaKontakt
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Linki

Językowe zmagania

25 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół nr 1 w Kolbuszowej odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Organizatorem tego wydarzenia był ZS nr 1 oraz Liceum Ogólnokształcące w Kolbuszowej. Do konkursu, który miał forme rozmowy, przystąpiło 25 uczniów z terenu naszego powiatu. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą dotyczacą historii, geografii i kultury Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Dodatkowo każdy uczeń odbył rozmowe sterowaną z członkami jury.
Nasze gimnazjum reprezentował czworo uczniów: Dawid Rembisz (kl.3d), zajmując najwyższe I miejsce, Izabela Ziętek (kl.2d) - III miejsce oraz Kornelia Wołosz (kl.2b) i Kornelia Siwiec (kl.2a). Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i ciekawe nagrody. Serdecznie gratulujemy!
molik dnia 01 czerwiec 2017
0 komentarzy · 158 czytań · Drukuj
Leśne potyczki


24 kwietnia w Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni odbył się finał IX Powiatowego Konkursu Poezji i Prozy. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu "Leśne potyczki" był las i wszystko, co może się z nim wiązać, a więc zwierzątka duże i małe. Nie zabrakło ludzkich pragnień, tj. miłości, przyjaźni, narastających konfliktów i nieoczekiwanych rozstrzygnięć. Każdy uczestnik finału musiał wyrecytować lub odczytać swój nigdzie wcześniej niepublikowany utwór. Jury konkursu oceniało orginalność ujęcia tematu, pomysłowość formy oraz poziom językowy prezentacji. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszego gimnazjum.
W kategorii poezja I miejsce przyznano Patrycji Kosek (kl.3d), zaś Adam Sudoł (kl.3d) w kategorii proza zdobył II miejsce. Wyróżnione zostały przez jury Kinga Czachor (kl.1b), Victoria Puk (kl.1b), Martyna Puzio (kl.1b), Sylwia Tomczyk (kl.1a), Zuzanna Zielińska (kl.2c) oraz Angelika Wołosz (kl.2d), Aleksandra Dziwic (kl.3d). Uczestnicy w nagrodę otrzymali książki oraz kolorowe gadżety.
molik dnia 01 maj 2017
0 komentarzy · 202 czytań · Drukuj

Sukcesy, na które pracuje się cały rokDo zakończenia roku szkolnego 2016/2017 pozostało nam tylko 2 miesiące. Możemy powoli przystąpić do podsumowania tegoż roku ze szczególnym uwzględnieniem osiągnięć naszych uczniów.

Wojewódzkie konkursy przedmiotowe: Adam Sudoł (kl.3d) - laureat konkursy fizycznego oraz finalista konkursu matematycznego, Wilk Patryk (kl.3b) - finalista konkursu historycznego, Małgorzata Kozioł (kl.3c) - finalistka konkursu biologicznego i geograficznego oraz Michał Maciąg (kl.3b) - finalista konkursu geograficznego.

Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna: Natalia Szczęch (kl.3b), Magdalena Siwiec (kl.3b), Marzena Siwiec (kl.3b) i Victoria Puk (kl.1b) - laureatki.

VII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych: Dawid Rembisz (kl.3d - 1.miejsce, Izabela Ziętek (kl.2d) - 3.miejsce

Powiatowy Konkurs Prozy i Poezji w Weryni: Patrycja Kosek - 1.miejsce w kategorii poezja, Adam Sudoł - 2.miejsce w kategorii proza.

Wydarzenia sportowe: dziewczęta - 1.miejsce w zawodach powiatowych w unihokeju, 3.miejsce w zawodach powiatowych w siatkówce, 4.miejsce w zawodach powiatowych w koszykówce i w piłce ręcznej, 2.miejsce Natalia Lewicka (kl.2b) w rzucie oszczepem, 1.miejsce Kopeć Urszula (kl.1b) w pływaniu stylem dowolnym w otwartych mistrzostwach o puchar przewodniczącego Rady Miejskiej w Kolbuszowej;

chłopcy - 4.miejsce w półfinale wojewódzkim w unihokeju, 3.miejsce w półfinale wojewódzkim w siatkówce, 2.miejsce w zawodach powiatowych w piłce ręcznej; 1.miejsce Nikodem Naróg (kl.2e), 2.miejsce Karol Szypuła (kl.1a) i 3.miejsce Kamil Szypuła w pływaniu stylem dowolnym w otwartych mistrzostwach o puchar przewodniczącego Rady Miejskiej w Kolbuszowej.

molik dnia 18 kwiecień 2017
0 komentarzy · 258 czytań · Drukuj
Nasza przyjaciółka książka


W dniu 11.04.2017r. na spotkaniu z rodzicami gościliśmy panią Dorotę Karkut - wykładowcę Uniwersytetu Rzeszowskiego. Przedstawiła prezentację pt. „Rodzice - nauczyciele - bibliotekarze -sprzymierzeńcami w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży”. Zwróciła uwagę na ogromne znaczenie czytania w rozwoju intelektualnym młodych ludzi, jak i na współdziałanie wszystkich uczestników tego procesu, tj. rodziców, nauczycieli i bibliotekarzy.

molik dnia 16 kwiecień 2017
0 komentarzy · 212 czytań · Drukuj
Zapachniało wiosną


W radosnych nastrojach gimnazjaliści powitali najpiękniejszą porę roku. Dzień przeznaczony był na prezentację szerokich umiejętności uczniów.
Uczniowie poszczególnych klas przygotowali przebrania owocowo-warzywne. Mogliśmy podziwiać: śliwkę, pieczarkę, pomidora, jabłko, banana, pomarańczę, truskawkę i marchewkę. Każda z postaci a zabawnej rymowance zachwalała swoje zdrowotne walory. Dodatkowo klasy typowały swoją "Panią Wiosnę", która prezentowała wiosenny kapelusz. Było artystycznie, kolorowo i... bardzo pomysłowo.
Na wystawę wiosennych kapeluszy zapraszamy do biblioteki szkolnej. Równocześnie reprezentacje klas rozgrywały na hali sportowej mecze siatkówki. Dodatkowych emocji dostarczył nam pokaz sprawności bojowej, przygotowany przez nauczycieli i uczniów z klasy wojskowej Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie. Po wyczerpujących konkurencjach było także coś dla ciała: pyszne, zdrowe przekąski i słodkie co nieco.
Sezon wiosenny uznajemy za rozpoczęty!

Galeria zdjęć
molik dnia 23 marzec 2017
0 komentarzy · 250 czytań · Drukuj
Walentynki


14 lutego 2017r. w naszej szkole uczniowie świętowali Dzień Zakochanych. Z okazji Walentynek Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Biblioteka szkolna zaproponowała gimnazjalistom konkurs literacki. Pytania konkursowe dotyczyły treści książek z wątkiem miłosnym. Wzięło w nim udział wielu uczniów, zaskakując prawidłowymi odpowiedziami na najtrudniejsze pytania. Po rozstrzygnięciu konkursu uczestnicy dostali słodką nagrodę. Członkowie koła bibliotecznego Bibliofanii przeprowadzili akcję "Randka w ciemno z... książką". Młodzież mogła wypożyczyć książki, które zapakowane zostały w szary papier i zawinięte wstążką. W domu, po wyjęciu książki z opakowania, każdy mógł sprawdzić, czy tajemnicza książka go zainteresowała. "Randka z..." cieszyła się ogromnym powodzeniem, książki bardzo szybko znikały z półek. Uczestnicy byli mile zaskoczeni i prosili o powtórzenie tejże akcji czytelniczej.
Galeria zdjęć
molik dnia 23 marzec 2017
0 komentarzy · 248 czytań · Drukuj
Koncert jazzowy Dixielandu

10 lutego 2017 roku  odbył się w naszej szkole koncert muzyczny zespołu instrumentalnego "Dixieland". Zespół tworzyło trzech muzyków grających na trąbce, puzonie i saksofonie tenorowym. Prowadzący przedstawił każdy instrument, opowiedział w jaki sposób wydobywa się dźwięk i do jakich instrumentów dętych należą. Chętni mieli okazję spróbować gry na trąbce, saksofonie oraz innych instrumentach. Odbyły się liczne konkursy, wspólne koncertowanie uczniów i artystów oraz zabawy i tańce. Koncert był nie tylko wspaniałą zabawą, ale przede wszystkim ważnym elementem w muzycznej edukacji. Był nie tylko ucztą dla ucha, ale także świetnym sposobem na rozrywkę.

molik dnia 23 marzec 2017
0 komentarzy · 202 czytań · Drukuj
"Apetyt na pomaganie"

W naszym gimnazjum szkolne koło Caritas zorganizowało w miesiącu grudniu zbiórkę żywności "Paczka dla bliźniego". Zebrana żywność za pośrednictwem Ośrodka Pomocy Społecznej została przekazana dla najbardziej potrzebujących z gminy Majdan Królewski. Przedłużeniem tych charytatywnych działań była zbiórka odzieży i zabawek dla małych dzieci przeprowadzona w dniach od 5 do 12 stycznia. I te dary otrzymały rodziny, które licza na pomoc drugiego człowieka.
molik dnia 06 luty 2017
0 komentarzy · 350 czytań · Drukuj
Pokój zamieszka, kiedy Pan przybędzie.

To hasło tegorocznego przedstawienia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. W atmosferze radosnego oczekiwania na Narodzenie Pana uczniowie klas drugich naszej szkoły zaprezentowali słowno-muzyczną historię od Zwiastowania do Pokłonu Trzech Króli. Próbowaliśmy po raz kolejny zgłębić tę tajemnicę, aby zrozumieć, jak to jest możliwe, że Jezus - Bóg przychodzi na świat jako słabe, bezbronne niemowlę.
Główną myślą przedstawienia było zwrócenie uwagi na to, że aby spotkać Jezusannie wystarczy tylko chcieć, modlić się i rozmyślać - trzeba zacząć Go szukać. Ukazały to trzy odsłony misterium: czas aniołów, czas pastuszków i czas królów - to oni Jezusa odnaleźli i uwierzyli.
Solistki i chór szkolny wprowadzili nas w magiczną atmosferę zbliżających się Świąt. Uroczystość zakończyliśmy ciepłymi życzeniami, aby każdy z nas dotarł do Betlejem, bo jest ono na odległość ludzkiego serca i otwartej dłoni.
Po zakończonym przedstawieniu uczniowie wzięli udział w klasowych spotkaniach opłatkowych.
Na terenie szkoły każdy z uczniow i nauczycieli mógł oglądnąć wystawę dzieł malarzy europejskich i wierszy poetów polskich poświęconych Świętom Bożego Narodzenia.
Galeria zdjęć
molik dnia 29 grudzień 2016
0 komentarzy · 511 czytań · Drukuj
Żywa lekcja historii


W listopadzie uczniowie klas pierwszych naszego gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu z Grupą Artystyczną Rekonstrukto, która przeprowadziła żywą lekcję historii pt."Rzymskie Imperium i tradycje antyku". Członkowie grupy przebrani w stroje epoki zaprezentowali najważniejsze fakty z historii Imperium Rzymskiego. mieli możliwość zapoznać sie z ekwipunkiem i uzbrojeniem rzymskiego legionisty. W programie grupy znalazły się walki gladiatorów i techniki posługiwania się bronią. Wybrani uczniowie mieli okazję przymierzyć hełm i zbroję legionisty oraz wziąć udział w walce.
Galeria zdjęć
molik dnia 29 grudzień 2016
0 komentarzy · 324 czytań · Drukuj
Samotni w tłumie


W dniu 17.11.2016r. uczniowie klas drugich udali się do Domu Kultury w Nowej Dębie na spektakl teatralny pt. "Samotni w tłumie". Przedstawienie zostało przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia.
Sztuka pod wymownym tytułem poruszała wiele aktualnych i ważnych problemów współczesnej młodzieży, tj. samotność, wyobcowanie, zaburzenie prawdziwych wartości w życiu człowieka, zmusiła do refleksji nad skutkami rozwoju techniki. Aktorzy wcielający się w postacie nastolatków, odegrali je znakomicie - realnie i naturalnie. Scenografia przedstawienia była niezbyt rozbudowana, ale doskonale uzupełniała treść przekazywanych prawd. Niebagatelną role odegrała muzyka, która dodatkowała wzmocniła emocje. Spektakl spotkał się z pozytywną reakcją młodej publiczności, żywo reagującej na monologi i dialogi aktorów. Po zakończonym przedstawieniu uczniowie zadawali aktorom wiele pytań związanych z tematyka przestawie i ich grą.
Był to przykład świetnej lekcji wychowawczej , a teatr z Wrocławia nie po raz pierwszy nas mile zaskoczył.
Galeria zdjęć
molik dnia 12 grudzień 2016
0 komentarzy · 337 czytań · Drukuj