Publiczne Gimnazjum nr 1 - News
Strona głównaKontakt
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Linki

Dzień Głośnego Czytania w gimnazjum

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Święto to obchodzone było w naszym kraju po raz trzynasty, zostało ogłoszone w 2001 r. przez Polską Izbę Książki. Ma na celu promocję lektury i głośnego czytania.
W tym dniu przedstawiciele każdej klasy zaprezentowali wybraną przez siebie książkę, czytali jej fragment i zachęcali do przeczytania. Repertuar czytelniczy był różnorodny. W świat niezwykłych przygód zabrała swoich kolegów i koleżanki Patrycja Wołosz (kl.IIc), czytając "Harrego Pottera" J.Rowling, a Julia Olucha (kl.IIIa) "Wiedźmina" A. Sapkowskiego. Książki poruszające problemy młodzieży zaprezentowała Natalia Rębisz (kl.IIIc) - "Piosenka" Ch.Fabry, Izabela Ziętek (kl.IIId) - "Gwiazd naszych wina" J.Greena oraz Patrycja Żarkowska (kl.IIIb) - "Utrata" R. Van Dykena.
Poprzez to wydarzenie chcieliśmy zwrócić uwagę wszystkich, a szczególnie zatwardziałych nieczytających, że czytanie, ale nie tylko na głos,  stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.
molik dnia 10 październik 2017
0 komentarzy · 90 czytań · Drukuj
"Swój czas weź w garść"


Słowa obecnie popularnej piosenki towarzyszyły uroczystemu rozpoczęciu nowego roku szkolnego 2017/2018. Na początku odśpiewaliśmy hymn państwowy, potem głos zabrał p.dyrektor Waldemar Wachowski, który przywitał zaproszonych gości: p.Martę Godek, dyr. PSP w Majdanie Królewskim, Wójta Gminy Majdan Królewski p.Jerzego Wilka, jak również nauczycieli, pracowników szkoły i wszystkich uczniów.
P. W.Wachowski poprosił o zabranie głosu P. M.Godek, która od obecnego roku szkolnego zgodnie z założeniami reformy oświaty pełni funkcję dyrektora PSP w Majdanie Królewskim  wraz w włączonymi oddziałami dotychczasdowego gimnazjum, a P.Wachowski jest wicedyrektorem.
P.J.Wilk wraz p.Wachowskim i przedstawicielami uczniów podziękowali za wieloletnią pracę na stanowisku wicedyrektora p. Jerzemu Ruszkiewiczowi.
Kolejnym punktem programu był montaż słowno-muzyczny opracowany przez p.A.Majkę-Stec i p. E.Ruszkiewicz. Przedstawili go uczniowie klasy IIa i IIb oraz klasy IIIc i IIId. Występujący przybliżyli radosne myśli - przykazania szczęśliwego ucznia, które pomogą być przez najbliższe dziesięć miesięcy "po słonecznej stronie życia". Wspomnieli też o wydarzeniach sprzed 70 lat: o rocznicy wybuchu II wojny światowej, o postawie młodych ludzi w czasie powstania warszawskiego. Kinga Czachor i Natalia Rębisz zaprezentowały utwór "Dziewczyna z granatem" - wywołuje on dreszcz emocji, wzrusza i pokazuje, jak bardzo łączy nas tożsamość narodowa. Na zakończenie zebrani wysłuchali piosenki "Ja to mam szczęśćie" w ciekawej interpretacji N. Rębisz z kl.IIIc.
Opiekunowie apelu bardzo dziękują p.U.Rozmus, p.E.Śliwińska i p.A.Susowi za pomoc w realizacji przedsięwzięcia.

molik dnia 03 wrzesień 2017
0 komentarzy · 127 czytań · Drukuj
Zakończenie roku szkolnego klas trzecich
molik dnia 03 wrzesień 2017
0 komentarzy · 156 czytań · Drukuj
dzień.de 2017


Tegoroczna akcja dnia niemieckiego realizowana była pod hasłem "Eine Kleine Reise durch Hessen und Deutschland". W ramach tego dnia uczniowie przygotowali różnorodne projekty i plakaty. Dodatkowo odbył się cykl pogadanek z dziedziny Landenskunde na temat krajów związkowych Hesja i Bawaria. Zwycięzcami konkursu zostali: I miejsce - Kornelia Siwiec  (kl.IIa), II miejsce - Aleksandra Wójtowicz (kl.IIa) i Miłosz Sikora (kl.IIe), zaś III miejsce - Julia Olucha (kl.IIa) i Paulina Wójcik (kl.Id). Dodatkowo wyróżniono następujących uczniów: Monika Serafin (kl.IIc), Natalia Sudoł (kl.IIa), Julia Migas (kl.Ib), Dominika Zięba (kl.Id), Alicja Czaja (kl.Ic), Marcin Puzio (kl.IIe) i Sebastian Rozmus (kl.2a). Gratulujemy!
molik dnia 03 wrzesień 2017
0 komentarzy · 115 czytań · Drukuj
"O ZŁOTE JABŁKO"

W dniu 24 maja 2017 r. uczniowie naszego gimnazjum: Adam Sudoł (kl.3d) i Adam Czerw (kl.2b) uzyskali I miejsce w powiatowym konkursie fizycznym "O ZŁOTE JABŁKO NEWTONA" organizowanym przez Gimnazjum nr 2 w Kolbuszowej. Uczniowie musieli udzielić odpowiedzi na pytania teoretyczne i doświaczalne, rozwiązać test złozony z pytań zamkniętych, rozwiązać zadania rachunkowe oraz wykonać doświadczenia. Gratulujemy.
molik dnia 01 czerwiec 2017
0 komentarzy · 215 czytań · Drukuj
Święto 3 Maja z Janem Matejko

226 lat temu w maju uchwalono w Polsce ważny dokument - Konstytucję 3 Maja (pierwszą w Europie, drugą na świecie). W związku z tym wydarzeniem 4 maja w naszej szkole zorganizowano akademię.
Uczniowie kl.Ia i Ib przybliżyli nam atmosferę tamtych dni. Ciekawym pomysłem okazało się wprowadzenie tzw."żywego obrazu" w oparciu o dzieło słynnego polskiego malarza historycznego Jana Matejki pt."Konstytucja 3 Maja". W rolę artysty wcieliła się p.Elżbieta Ruszkiewicz - nauczyciel plastyki, która dosłów lektorów Wiktorii Łeptuch i Łukasza Matuszyńskiego ustawiała w odpowienich pozach uczniów odgrywających najważniejsze postacie obrazu, m.in.: króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, Stanisława Małachowskiego, Hugo Kołłątaja, Stanisława Staszica czy Jana Dekerta. Chór szkolny "Cantus" zaprezentował znane utwory muzyczne nawiązujące do wydarzenia.
molik dnia 01 czerwiec 2017
1 komentarz · 222 czytań · Drukuj
Językowe zmagania

25 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół nr 1 w Kolbuszowej odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Organizatorem tego wydarzenia był ZS nr 1 oraz Liceum Ogólnokształcące w Kolbuszowej. Do konkursu, który miał forme rozmowy, przystąpiło 25 uczniów z terenu naszego powiatu. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą dotyczacą historii, geografii i kultury Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Dodatkowo każdy uczeń odbył rozmowe sterowaną z członkami jury.
Nasze gimnazjum reprezentował czworo uczniów: Dawid Rembisz (kl.3d), zajmując najwyższe I miejsce, Izabela Ziętek (kl.2d) - III miejsce oraz Kornelia Wołosz (kl.2b) i Kornelia Siwiec (kl.2a). Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i ciekawe nagrody. Serdecznie gratulujemy!
molik dnia 01 czerwiec 2017
0 komentarzy · 186 czytań · Drukuj
Leśne potyczki


24 kwietnia w Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni odbył się finał IX Powiatowego Konkursu Poezji i Prozy. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu "Leśne potyczki" był las i wszystko, co może się z nim wiązać, a więc zwierzątka duże i małe. Nie zabrakło ludzkich pragnień, tj. miłości, przyjaźni, narastających konfliktów i nieoczekiwanych rozstrzygnięć. Każdy uczestnik finału musiał wyrecytować lub odczytać swój nigdzie wcześniej niepublikowany utwór. Jury konkursu oceniało orginalność ujęcia tematu, pomysłowość formy oraz poziom językowy prezentacji. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszego gimnazjum.
W kategorii poezja I miejsce przyznano Patrycji Kosek (kl.3d), zaś Adam Sudoł (kl.3d) w kategorii proza zdobył II miejsce. Wyróżnione zostały przez jury Kinga Czachor (kl.1b), Victoria Puk (kl.1b), Martyna Puzio (kl.1b), Sylwia Tomczyk (kl.1a), Zuzanna Zielińska (kl.2c) oraz Angelika Wołosz (kl.2d), Aleksandra Dziwic (kl.3d). Uczestnicy w nagrodę otrzymali książki oraz kolorowe gadżety.
molik dnia 01 maj 2017
0 komentarzy · 225 czytań · Drukuj

Sukcesy, na które pracuje się cały rokDo zakończenia roku szkolnego 2016/2017 pozostało nam tylko 2 miesiące. Możemy powoli przystąpić do podsumowania tegoż roku ze szczególnym uwzględnieniem osiągnięć naszych uczniów.

Wojewódzkie konkursy przedmiotowe: Adam Sudoł (kl.3d) - laureat konkursy fizycznego oraz finalista konkursu matematycznego, Wilk Patryk (kl.3b) - finalista konkursu historycznego, Małgorzata Kozioł (kl.3c) - finalistka konkursu biologicznego i geograficznego oraz Michał Maciąg (kl.3b) - finalista konkursu geograficznego.

Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna: Natalia Szczęch (kl.3b), Magdalena Siwiec (kl.3b), Marzena Siwiec (kl.3b) i Victoria Puk (kl.1b) - laureatki.

VII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych: Dawid Rembisz (kl.3d - 1.miejsce, Izabela Ziętek (kl.2d) - 3.miejsce

Powiatowy Konkurs Prozy i Poezji w Weryni: Patrycja Kosek - 1.miejsce w kategorii poezja, Adam Sudoł - 2.miejsce w kategorii proza.

Wydarzenia sportowe: dziewczęta - 1.miejsce w zawodach powiatowych w unihokeju, 3.miejsce w zawodach powiatowych w siatkówce, 4.miejsce w zawodach powiatowych w koszykówce i w piłce ręcznej, 2.miejsce Natalia Lewicka (kl.2b) w rzucie oszczepem, 1.miejsce Kopeć Urszula (kl.1b) w pływaniu stylem dowolnym w otwartych mistrzostwach o puchar przewodniczącego Rady Miejskiej w Kolbuszowej;

chłopcy - 4.miejsce w półfinale wojewódzkim w unihokeju, 3.miejsce w półfinale wojewódzkim w siatkówce, 2.miejsce w zawodach powiatowych w piłce ręcznej; 1.miejsce Nikodem Naróg (kl.2e), 2.miejsce Karol Szypuła (kl.1a) i 3.miejsce Kamil Szypuła w pływaniu stylem dowolnym w otwartych mistrzostwach o puchar przewodniczącego Rady Miejskiej w Kolbuszowej.

molik dnia 18 kwiecień 2017
0 komentarzy · 283 czytań · Drukuj
Nasza przyjaciółka książka


W dniu 11.04.2017r. na spotkaniu z rodzicami gościliśmy panią Dorotę Karkut - wykładowcę Uniwersytetu Rzeszowskiego. Przedstawiła prezentację pt. „Rodzice - nauczyciele - bibliotekarze -sprzymierzeńcami w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży”. Zwróciła uwagę na ogromne znaczenie czytania w rozwoju intelektualnym młodych ludzi, jak i na współdziałanie wszystkich uczestników tego procesu, tj. rodziców, nauczycieli i bibliotekarzy.

molik dnia 16 kwiecień 2017
0 komentarzy · 237 czytań · Drukuj
Zapachniało wiosną


W radosnych nastrojach gimnazjaliści powitali najpiękniejszą porę roku. Dzień przeznaczony był na prezentację szerokich umiejętności uczniów.
Uczniowie poszczególnych klas przygotowali przebrania owocowo-warzywne. Mogliśmy podziwiać: śliwkę, pieczarkę, pomidora, jabłko, banana, pomarańczę, truskawkę i marchewkę. Każda z postaci a zabawnej rymowance zachwalała swoje zdrowotne walory. Dodatkowo klasy typowały swoją "Panią Wiosnę", która prezentowała wiosenny kapelusz. Było artystycznie, kolorowo i... bardzo pomysłowo.
Na wystawę wiosennych kapeluszy zapraszamy do biblioteki szkolnej. Równocześnie reprezentacje klas rozgrywały na hali sportowej mecze siatkówki. Dodatkowych emocji dostarczył nam pokaz sprawności bojowej, przygotowany przez nauczycieli i uczniów z klasy wojskowej Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie. Po wyczerpujących konkurencjach było także coś dla ciała: pyszne, zdrowe przekąski i słodkie co nieco.
Sezon wiosenny uznajemy za rozpoczęty!

Galeria zdjęć
molik dnia 23 marzec 2017
0 komentarzy · 271 czytań · Drukuj