Publiczne Gimnazjum nr 1 - News:
Strona głównaKontakt
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Linki

"Swój czas weź w garść"


Słowa obecnie popularnej piosenki towarzyszyły uroczystemu rozpoczęciu nowego roku szkolnego 2017/2018. Na początku odśpiewaliśmy hymn państwowy, potem głos zabrał p.dyrektor Waldemar Wachowski, który przywitał zaproszonych gości: p.Martę Godek, dyr. PSP w Majdanie Królewskim, Wójta Gminy Majdan Królewski p.Jerzego Wilka, jak również nauczycieli, pracowników szkoły i wszystkich uczniów.
P. W.Wachowski poprosił o zabranie głosu P. M.Godek, która od obecnego roku szkolnego zgodnie z założeniami reformy oświaty pełni funkcję dyrektora PSP w Majdanie Królewskim  wraz w włączonymi oddziałami dotychczasdowego gimnazjum, a P.Wachowski jest wicedyrektorem.
P.J.Wilk wraz p.Wachowskim i przedstawicielami uczniów podziękowali za wieloletnią pracę na stanowisku wicedyrektora p. Jerzemu Ruszkiewiczowi.
Kolejnym punktem programu był montaż słowno-muzyczny opracowany przez p.A.Majkę-Stec i p. E.Ruszkiewicz. Przedstawili go uczniowie klasy IIa i IIb oraz klasy IIIc i IIId. Występujący przybliżyli radosne myśli - przykazania szczęśliwego ucznia, które pomogą być przez najbliższe dziesięć miesięcy "po słonecznej stronie życia". Wspomnieli też o wydarzeniach sprzed 70 lat: o rocznicy wybuchu II wojny światowej, o postawie młodych ludzi w czasie powstania warszawskiego. Kinga Czachor i Natalia Rębisz zaprezentowały utwór "Dziewczyna z granatem" - wywołuje on dreszcz emocji, wzrusza i pokazuje, jak bardzo łączy nas tożsamość narodowa. Na zakończenie zebrani wysłuchali piosenki "Ja to mam szczęśćie" w ciekawej interpretacji N. Rębisz z kl.IIIc.
Opiekunowie apelu bardzo dziękują p.U.Rozmus, p.E.Śliwińska i p.A.Susowi za pomoc w realizacji przedsięwzięcia.

molik dnia 03 wrzesień 2017
0 komentarzy · 128 czytań · Drukuj
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?