"Swój czas weź w garść"

Słowa obecnie popularnej piosenki towarzyszyły uroczystemu rozpoczęciu nowego roku szkolnego 2017/2018. Na początku odśpiewaliśmy hymn państwowy, potem głos zabrał p.dyrektor Waldemar Wachowski, który przywitał zaproszonych gości: p.Martę Godek, dyr. PSP w Majdanie Królewskim, Wójta Gminy Majdan Królewski p.Jerzego Wilka, jak również nauczycieli, pracowników szkoły i wszystkich uczniów.
P. W.Wachowski poprosił o zabranie głosu P. M.Godek, która od obecnego roku szkolnego zgodnie z założeniami reformy oświaty pełni funkcję dyrektora PSP w Majdanie Królewskim  wraz w włączonymi oddziałami dotychczasdowego gimnazjum, a P.Wachowski jest wicedyrektorem.
P.J.Wilk wraz p.Wachowskim i przedstawicielami uczniów podziękowali za wieloletnią pracę na stanowisku wicedyrektora p. Jerzemu Ruszkiewiczowi.
Kolejnym punktem programu był montaż słowno-muzyczny opracowany przez p.A.Majkę-Stec i p. E.Ruszkiewicz. Przedstawili go uczniowie klasy IIa i IIb oraz klasy IIIc i IIId. Występujący przybliżyli radosne myśli - przykazania szczęśliwego ucznia, które pomogą być przez najbliższe dziesięć miesięcy "po słonecznej stronie życia". Wspomnieli też o wydarzeniach sprzed 70 lat: o rocznicy wybuchu II wojny światowej, o postawie młodych ludzi w czasie powstania warszawskiego. Kinga Czachor i Natalia Rębisz zaprezentowały utwór "Dziewczyna z granatem" - wywołuje on dreszcz emocji, wzrusza i pokazuje, jak bardzo łączy nas tożsamość narodowa. Na zakończenie zebrani wysłuchali piosenki "Ja to mam szczęśćie" w ciekawej interpretacji N. Rębisz z kl.IIIc.
Opiekunowie apelu bardzo dziękują p.U.Rozmus, p.E.Śliwińska i p.A.Susowi za pomoc w realizacji przedsięwzięcia.

molik dnia 03 wrzesień 2017