Święto 3 Maja z Janem Matejko

226 lat temu w maju uchwalono w Polsce ważny dokument - Konstytucję 3 Maja (pierwszą w Europie, drugą na świecie). W związku z tym wydarzeniem 4 maja w naszej szkole zorganizowano akademię.
Uczniowie kl.Ia i Ib przybliżyli nam atmosferę tamtych dni. Ciekawym pomysłem okazało się wprowadzenie tzw."żywego obrazu" w oparciu o dzieło słynnego polskiego malarza historycznego Jana Matejki pt."Konstytucja 3 Maja". W rolę artysty wcieliła się p.Elżbieta Ruszkiewicz - nauczyciel plastyki, która dosłów lektorów Wiktorii Łeptuch i Łukasza Matuszyńskiego ustawiała w odpowienich pozach uczniów odgrywających najważniejsze postacie obrazu, m.in.: króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, Stanisława Małachowskiego, Hugo Kołłątaja, Stanisława Staszica czy Jana Dekerta. Chór szkolny "Cantus" zaprezentował znane utwory muzyczne nawiązujące do wydarzenia.
molik dnia 01 czerwiec 2017
1 komentarz · 171 czytań · Drukuj