Językowe zmagania

25 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół nr 1 w Kolbuszowej odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Organizatorem tego wydarzenia był ZS nr 1 oraz Liceum Ogólnokształcące w Kolbuszowej. Do konkursu, który miał forme rozmowy, przystąpiło 25 uczniów z terenu naszego powiatu. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą dotyczacą historii, geografii i kultury Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Dodatkowo każdy uczeń odbył rozmowe sterowaną z członkami jury.
Nasze gimnazjum reprezentował czworo uczniów: Dawid Rembisz (kl.3d), zajmując najwyższe I miejsce, Izabela Ziętek (kl.2d) - III miejsce oraz Kornelia Wołosz (kl.2b) i Kornelia Siwiec (kl.2a). Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i ciekawe nagrody. Serdecznie gratulujemy!
molik dnia 01 czerwiec 2017