Walentynki

14 lutego 2017r. w naszej szkole uczniowie świętowali Dzień Zakochanych. Z okazji Walentynek Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Biblioteka szkolna zaproponowała gimnazjalistom konkurs literacki. Pytania konkursowe dotyczyły treści książek z wątkiem miłosnym. Wzięło w nim udział wielu uczniów, zaskakując prawidłowymi odpowiedziami na najtrudniejsze pytania. Po rozstrzygnięciu konkursu uczestnicy dostali słodką nagrodę. Członkowie koła bibliotecznego Bibliofanii przeprowadzili akcję "Randka w ciemno z... książką". Młodzież mogła wypożyczyć książki, które zapakowane zostały w szary papier i zawinięte wstążką. W domu, po wyjęciu książki z opakowania, każdy mógł sprawdzić, czy tajemnicza książka go zainteresowała. "Randka z..." cieszyła się ogromnym powodzeniem, książki bardzo szybko znikały z półek. Uczestnicy byli mile zaskoczeni i prosili o powtórzenie tejże akcji czytelniczej.