Publiczne Gimnazjum nr 1 - News
Strona głównaKontakt
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Linki

Gimnazjaliści pomagają

W okresie Wielkiego Postu członkowie Szkolnego Koła Caritas przy współpracy z Samorządem Uczniowskim przeprowadzili w naszej szkole zbiórkę ofiar do skarbonki wielkopostnej. Odbyło się ona w ramach ogólnopolskiej akcji Caritas pod hasłem "Jamułżna Wielkopostna 2018 - Dar Juniora dla Seniora". Uczniowie rezygnując z własnych przyjemności, pomagali starszym osobom. Zebraliśmy 81,65 zł.
Nasza szkoła włączyła sie również w akcję pomocy dla Szkoły Języka Polskiego w Żółkwi na Ukrainie organizowanej przez Muzeum kard. A. Kozłowieckiego. Paczka złożona z 51 zeszytów, 14 bloków i 2 notesów przekazana zostanie najmłodszym rodakom mieszkającym na Ukrainie.
Wszystkim serdecznie dziękujemy.
molik dnia 06 kwiecień 2018
0 komentarzy · 28 czytań · Drukuj
Silna reprezentacja na województwo!

Uczniowie naszej szkoły: Nikodem Naróg i Urszula Kopeć wzięli udział w półfinale wojewódzkim w pływaniu, które odbyły się w Sokołowie Małopolskim.
Nikodem Naróg zajął pierwsze miejsce w stylu motylkowym i awansował z trzecim czasem do finału wojewódzkiego. Urszula Kopeć zajęła drugie miejsce płynąc stylem dowolnym i z ósmym czasem awansowała do finałów.
Zgodnie z regulaminem zawodów do zawodów wojewódzkich dopuszczeni zostali zawodnicy z dwunastoma najlepszymi czasami uzyskanymi w półfinałach. Jest to ogromny sukces naszych uczniów, poniewaz w zawodach startowało około 100 sportowców urodzonych w latach 2002-2004. Gratulujemy!
Galeria zdjęć
molik dnia 06 kwiecień 2018
0 komentarzy · 27 czytań · Drukuj
"Czar poezji" - przywitaliśmy wiosnę z poezją i prozą

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji (ustanowiony przez UNESCO w 1999 r.). Celem święta jest popularyzacja czytania, pisania i publikowania utworów lirycznych.
Z tej okazji przedstawiciele klas gimnazjalnych uczestniczyli w spotkaniu literacko-poetyckim.
To już kolejne spotkanie z cyklu "Czar poezji". Naszymi gośćmi były Panie: Celina Depa - poetka Rzeszowszczyzny i Marta Świderska-Pelinko - autorka powieści i wierszy, wydawca z Rzeszowa; obie należą do Związku Literatów Polskich.
W części wstępnej programu, po powitaniu autorek, wysłuchalismy wiersza p. C.Depy w interpretacji Wiktorii Łeptuch (kl.IIb), zaś Monika Tęcza i Barbara Trela (kl.IIId) zaprezentowały popularne piosenki liryczne. Następnie "młodzi dziennikarze" przeprowadzili wywiad; pytania dotyczyły procesu powstawania wierszy, inspiracji twórczej, "recepty" na dobry tekst i pracy wydawcy. Wywiadowi towarzyszyła autorska prezentacja wybranych utworów.
Cieszymy się, że Panie dostrzegły potencjał twórczy miłośników poezji z klas gimnazjalnych.
Uczniowie równiez docenili wartość spotkania z żywym słowem i bezpośredni kontakt z twórcą literackim. Dziękujemy wszystkim za przybycie: poetkom, dyrektor szkoły P.Marcie Godek, w-ce dyrektorowi P.Waldemarowi Wachowskiemu i młodzieży.
Organizatorkami obchodów Swiatowego Dnia Poezji były Agata Majka-Stec, Urszula Rozmus i Anna Zięba-Kurda.
Galeria zdjęć
molik dnia 22 marzec 2018
0 komentarzy · 78 czytań · Drukuj
Nasi uczniowie w Orszaku Trzech Króli

Dnia 6 stycznia 2018r. w Majdanie Królewskim odbył się Orszak Trzech Króli. W bieżącym roku podczas orszaków w naszej parafii i całej Diecezji Sandomierskiej organizowano zbiórkę charytatywną słodyczy i środków czystości dla Domu Pomocy Społecznej w Gościeradowie. W organizację tego wydarzenia zaangażowała się grupa wolantariuszy z naszego gimnazjum. Monika Serafin, Zuzanna Zielińska, Michał Wołosz oraz Wiktor Kosiorowski rozdawali uczestnikom orszaku emblematy (korony i naklejki) oraz śpiewniki.
molik dnia 22 styczeń 2018
0 komentarzy · 203 czytań · Drukuj
Góra Grosza - podziękowania

Organizatorzy dziękują wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy właczyli się w przeprowadzoną w naszej szkole XVIII edycję akcji Góra Grosza. W czasie tego charytatywnego przedsięwzięcia zebraliśmy pieniążków na łączną kwotę 160,96 zł. Kierujemy słowa wdzięczności do wszystkich zaangażowanych i jeszcze raz dziękujemy za każdy grosz ofiarowany na rzecz dzieci.
molik dnia 22 styczeń 2018
0 komentarzy · 196 czytań · Drukuj
Mikołaj z biblioteki


W ostatnim przedświątecznym dniu nauki do każdej klasy zajechał na unowocześnionych saniach św. Mikołaj. Towarzyszące mu reniferki obdarowały najlepszych czytelników biblioteki szkolnej książkowymi prezentami. Mikołaj wypowiadając swoje słynne "Ho! ho!" cieszył się, że obdarowani miłośnicy książek spędzą miłe chwile z literaturą w czasie Świąt Bożego Narodzenia.
molik dnia 11 styczeń 2018
0 komentarzy · 238 czytań · Drukuj
Kolędowanie w gimnazjum


Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski

20 grudnia 2017r. w naszej szkole na dobre zapachniało świętami i wszystkim udzieliła się ich wyjątkowa atmosfera. Grupa kilkunastu ubranych na biało uczniów zaprezentowała bożonarodzeniowy montaż słowno-muzyczny. Wiersze przeplatały się z niecodziennymi wykonaniami poruszających do głębi utworów muzycznych.  Akademia wprowadziła zarówno występujących, jak i publiczność w świąteczny nastrój i dostarczyła wielu wzruszeń. Wszyscy poczuliśmy, że "naprawdę idą święta..." ten wyjątkowy czas pełen spokoju, ciepła i miłości. Czas przemyśleń, wpomnień oraz spotkań z najbliższymi, Czas kiedy nikt nie powinnien być sam.

molik dnia 11 styczeń 2018
0 komentarzy · 205 czytań · Drukuj
"Pokaz fizyczno-chemiczny pt "naukowa epidemia, czary mary i alchemia"

W dniu 5 grudnia w naszej szkole odbył się pokaz fizyczno-chemiczny pt "naukowa epidemia, czary mary i alchemia". W ramach pokazów goście przedstawiali wiele ciekawych doświadczeń z fizyki i chemii. Uczniów najbardziej zainteresowało doświadczenie z płonącą dłonią. Dowiedzieliśmy się między innymi jak szybko napompować kilkumetrowy rękaw kuchenny i wielu innych przydatnych informacji.

molik dnia 14 listopad 2017
0 komentarzy · 4771 czytań · Drukuj
Wizyta w Warszawie

Adam Sudoł - absolwent naszego gimnazjum wraz z opiekunką p. Agatą Czechowicz uczestniczyli 11 października 2017r. w wycieczce do Warszawy zorganizowanej przez Pana Posła Zbigniewa Chmielowca. W programie wycieczki znalazło się zwiedzanie budynku Sejmu RP oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczestnikami wyjazdu byli uczniowie, którzy brali udział w X Powiatowym Sejmiku Uczniowskim, a także laureaci konkursów przedmiotowych z powiatu kolbuszowskiego.
Galeria zdjęć
molik dnia 14 listopad 2017
0 komentarzy · 256 czytań · Drukuj
Andrzejki w naszej szkole

Dnia 30 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Andrzejki. Wielu uczniów chętnie wzięło udział we wróżbach. Przy tej okazji odbył się także kiermasz wypieków przygotowanych przez uczennice poszczególnych klas.

molik dnia 14 listopad 2017
0 komentarzy · 234 czytań · Drukuj
Akcja Góra Grosza

W związku z akcją Góra Grosza nagrodzono osoby, które wykazały się największym zaangażowaniem i przynieśli największą ilość groszowych monet.

molik dnia 14 listopad 2017
0 komentarzy · 234 czytań · Drukuj