Publiczne Gimnazjum nr 1 - News
Strona głównaKontakt
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Linki

EGZAMIN GIMNAZJALNYOd 19 kwietnia do piątku 21 kwietnia 2017 roku dla trzecioklasistów naszego gimnazjum rozpoczynają się dni wytężonej pracy, tj. egzaminy gimnazjalne.

Oto harmonogram egzaminów:

CZĘŚĆ HUMANISTYCZNA

19 kwietnia 2017 r. (środa)

z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie – godz. 9:00

z zakresu języka polskiego – godz. 11:00


CZĘŚĆ MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZA

20 kwietnia 2017 r. (czwartek)

z zakresu przedmiotów przyrodniczych – godz. 9:00

z zakresu matematyki – godz. 11:00


JĘZYK OBCY NOWOŻYTNY

21 kwietnia 2017 r. (piątek)

na poziomie podstawowym - godz. 9:00

na poziomie rozszerzonym - godz. 11:00


Przypominamy o długopisie z czarnym tuszem, odpowiednim stroju oraz pozytywnym nastawieniu. Powodzenia!

molik dnia 18 kwiecień 2017
0 komentarzy · 20 czytań · Drukuj
Z okazji  Świąt Wielkanocnych Dyrektorzy, Nauczyciele, Uczniowie składają wszystkim Rodzicom wiosenne życzenia, aby w czas Święta Paschy w Waszych sercach, rodzinach i domach zagościła radość, spokój i wielka nadzieja odradzającego się życia
molik dnia 16 kwiecień 2017
0 komentarzy · 22 czytań · Drukuj
Zapachniało wiosną


W radosnych nastrojach gimnazjaliści powitali najpiękniejszą porę roku. Dzień przeznaczony był na prezentację szerokich umiejętności uczniów.
Uczniowie poszczególnych klas przygotowali przebrania owocowo-warzywne. Mogliśmy podziwiać: śliwkę, pieczarkę, pomidora, jabłko, banana, pomarańczę, truskawkę i marchewkę. Każda z postaci a zabawnej rymowance zachwalała swoje zdrowotne walory. Dodatkowo klasy typowały swoją "Panią Wiosnę", która prezentowała wiosenny kapelusz. Było artystycznie, kolorowo i... bardzo pomysłowo.
Na wystawę wiosennych kapeluszy zapraszamy do biblioteki szkolnej. Równocześnie reprezentacje klas rozgrywały na hali sportowej mecze siatkówki. Dodatkowych emocji dostarczył nam pokaz sprawności bojowej, przygotowany przez nauczycieli i uczniów z klasy wojskowej Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie. Po wyczerpujących konkurencjach było także coś dla ciała: pyszne, zdrowe przekąski i słodkie co nieco.
Sezon wiosenny uznajemy za rozpoczęty!

Galeria zdjęć
molik dnia 23 marzec 2017
0 komentarzy · 54 czytań · Drukuj
Walentynki


14 lutego 2017r. w naszej szkole uczniowie świętowali Dzień Zakochanych. Z okazji Walentynek Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Biblioteka szkolna zaproponowała gimnazjalistom konkurs literacki. Pytania konkursowe dotyczyły treści książek z wątkiem miłosnym. Wzięło w nim udział wielu uczniów, zaskakując prawidłowymi odpowiedziami na najtrudniejsze pytania. Po rozstrzygnięciu konkursu uczestnicy dostali słodką nagrodę. Członkowie koła bibliotecznego Bibliofanii przeprowadzili akcję "Randka w ciemno z... książką". Młodzież mogła wypożyczyć książki, które zapakowane zostały w szary papier i zawinięte wstążką. W domu, po wyjęciu książki z opakowania, każdy mógł sprawdzić, czy tajemnicza książka go zainteresowała. "Randka z..." cieszyła się ogromnym powodzeniem, książki bardzo szybko znikały z półek. Uczestnicy byli mile zaskoczeni i prosili o powtórzenie tejże akcji czytelniczej.
Galeria zdjęć
molik dnia 23 marzec 2017
0 komentarzy · 48 czytań · Drukuj
Koncert jazzowy Dixielandu

10 lutego 2017 roku  odbył się w naszej szkole koncert muzyczny zespołu instrumentalnego "Dixieland". Zespół tworzyło trzech muzyków grających na trąbce, puzonie i saksofonie tenorowym. Prowadzący przedstawił każdy instrument, opowiedział w jaki sposób wydobywa się dźwięk i do jakich instrumentów dętych należą. Chętni mieli okazję spróbować gry na trąbce, saksofonie oraz innych instrumentach. Odbyły się liczne konkursy, wspólne koncertowanie uczniów i artystów oraz zabawy i tańce. Koncert był nie tylko wspaniałą zabawą, ale przede wszystkim ważnym elementem w muzycznej edukacji. Był nie tylko ucztą dla ucha, ale także świetnym sposobem na rozrywkę.

molik dnia 23 marzec 2017
0 komentarzy · 50 czytań · Drukuj
"Apetyt na pomaganie"

W naszym gimnazjum szkolne koło Caritas zorganizowało w miesiącu grudniu zbiórkę żywności "Paczka dla bliźniego". Zebrana żywność za pośrednictwem Ośrodka Pomocy Społecznej została przekazana dla najbardziej potrzebujących z gminy Majdan Królewski. Przedłużeniem tych charytatywnych działań była zbiórka odzieży i zabawek dla małych dzieci przeprowadzona w dniach od 5 do 12 stycznia. I te dary otrzymały rodziny, które licza na pomoc drugiego człowieka.
molik dnia 06 luty 2017
0 komentarzy · 166 czytań · Drukuj
Pokój zamieszka, kiedy Pan przybędzie.

To hasło tegorocznego przedstawienia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. W atmosferze radosnego oczekiwania na Narodzenie Pana uczniowie klas drugich naszej szkoły zaprezentowali słowno-muzyczną historię od Zwiastowania do Pokłonu Trzech Króli. Próbowaliśmy po raz kolejny zgłębić tę tajemnicę, aby zrozumieć, jak to jest możliwe, że Jezus - Bóg przychodzi na świat jako słabe, bezbronne niemowlę.
Główną myślą przedstawienia było zwrócenie uwagi na to, że aby spotkać Jezusannie wystarczy tylko chcieć, modlić się i rozmyślać - trzeba zacząć Go szukać. Ukazały to trzy odsłony misterium: czas aniołów, czas pastuszków i czas królów - to oni Jezusa odnaleźli i uwierzyli.
Solistki i chór szkolny wprowadzili nas w magiczną atmosferę zbliżających się Świąt. Uroczystość zakończyliśmy ciepłymi życzeniami, aby każdy z nas dotarł do Betlejem, bo jest ono na odległość ludzkiego serca i otwartej dłoni.
Po zakończonym przedstawieniu uczniowie wzięli udział w klasowych spotkaniach opłatkowych.
Na terenie szkoły każdy z uczniow i nauczycieli mógł oglądnąć wystawę dzieł malarzy europejskich i wierszy poetów polskich poświęconych Świętom Bożego Narodzenia.
Galeria zdjęć
molik dnia 29 grudzień 2016
0 komentarzy · 240 czytań · Drukuj
Żywa lekcja historii


W listopadzie uczniowie klas pierwszych naszego gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu z Grupą Artystyczną Rekonstrukto, która przeprowadziła żywą lekcję historii pt."Rzymskie Imperium i tradycje antyku". Członkowie grupy przebrani w stroje epoki zaprezentowali najważniejsze fakty z historii Imperium Rzymskiego. mieli możliwość zapoznać sie z ekwipunkiem i uzbrojeniem rzymskiego legionisty. W programie grupy znalazły się walki gladiatorów i techniki posługiwania się bronią. Wybrani uczniowie mieli okazję przymierzyć hełm i zbroję legionisty oraz wziąć udział w walce.
Galeria zdjęć
molik dnia 29 grudzień 2016
0 komentarzy · 194 czytań · Drukuj
Samotni w tłumie


W dniu 17.11.2016r. uczniowie klas drugich udali się do Domu Kultury w Nowej Dębie na spektakl teatralny pt. "Samotni w tłumie". Przedstawienie zostało przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia.
Sztuka pod wymownym tytułem poruszała wiele aktualnych i ważnych problemów współczesnej młodzieży, tj. samotność, wyobcowanie, zaburzenie prawdziwych wartości w życiu człowieka, zmusiła do refleksji nad skutkami rozwoju techniki. Aktorzy wcielający się w postacie nastolatków, odegrali je znakomicie - realnie i naturalnie. Scenografia przedstawienia była niezbyt rozbudowana, ale doskonale uzupełniała treść przekazywanych prawd. Niebagatelną role odegrała muzyka, która dodatkowała wzmocniła emocje. Spektakl spotkał się z pozytywną reakcją młodej publiczności, żywo reagującej na monologi i dialogi aktorów. Po zakończonym przedstawieniu uczniowie zadawali aktorom wiele pytań związanych z tematyka przestawie i ich grą.
Był to przykład świetnej lekcji wychowawczej , a teatr z Wrocławia nie po raz pierwszy nas mile zaskoczył.
Galeria zdjęć
molik dnia 12 grudzień 2016
0 komentarzy · 206 czytań · Drukuj
"Słaba pamięć pokoleń utrwala legendy"
Stanisław Jerzy Lec


W dniu 10.11.2016r. odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczestnicząc w uroczystości oddaliśmy szacunek wszystkim Polakom, którzy walczyli o niepodległą Ojczyzne. 11 listopada to symbol miłości do Ojczyzny, walki o wolność, wiarę i zwycięstwo. Jest to jedno z najważniejszych polskich świąt państwowych. Apel przygotowali uczniowie klasy 1c i chór szkolny.
Galeria zdjęć
molik dnia 17 listopad 2016
0 komentarzy · 249 czytań · Drukuj
Sienkiewicz w wydaniu angielskim

Tuż po Wszystkich Świętych tj.3 listopada 2016r. w naszym gimnazjum przebywali niecodzienni goście: Paul W.Jones - ambasador USA w Polsce oraz p.Danuta Konefał - nauczycielka języka polskiego w szkole dla przyszłych pracowników amerykańskich placówek dyplomatycznych w Polsce.
Rok 2016 jest w naszym kraju poświęcony pisarzowi Henrykowi Sienkiewiczowi. Stało się to okazją do przybliżenia sylwetki laureata Nagrody Nobla gościom ze Stanów Zjednoczonych, jak i naszym uczniom. Grupa teatralna z kl.1b przedstawiła inscenizację pt. "Śladami H.Sienkiewicza". Bohaterowie scenki przy sprzątaniu strychu znaleźli starą skrzynię, w której znajdowały się powieści, nowele oraz listy autorstwa wspomnianego Sienkiewicza. Przybliżyli w ten sposób zgromadzonym uczestnikom spotkania sylwetkę pisarza.
Następnie zaprosili do rozwiązaniu Quizu Sienkiewiczowskiego. Kolejnym punktem było "żywe słowo" - uczniowie klas trzecich prezentowali fragmenty utworów H.Sienkiewicza. Do głośnego czytania zaprosiliśmy także Pana ambasadora, który doskonale poradził sobie, przecież nie tak łatwym, sienkiewiczowskim językiem zawartym w Trylogii.
Wizyta gości zakończyła się rozmową p. Paula W. Jonesa z grupką młodzieży - tematy były różnorodne, dotyczyły, m.in. rodziny, szkoły oraz pracy dyplomatycznej gościa.
Galeria zdjęć
molik dnia 17 listopad 2016
0 komentarzy · 256 czytań · Drukuj