Publiczne Gimnazjum nr 1 - News
Strona głównaKontakt
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Linki

Nasi uczniowie w Orszaku Trzech Króli

Dnia 6 stycznia 2018r. w Majdanie Królewskim odbył się Orszak Trzech Króli. W bieżącym roku podczas orszaków w naszej parafii i całej Diecezji Sandomierskiej organizowano zbiórkę charytatywną słodyczy i środków czystości dla Domu Pomocy Społecznej w Gościeradowie. W organizację tego wydarzenia zaangażowała się grupa wolantariuszy z naszego gimnazjum. Monika Serafin, Zuzanna Zielińska, Michał Wołosz oraz Wiktor Kosiorowski rozdawali uczestnikom orszaku emblematy (korony i naklejki) oraz śpiewniki.
molik dnia 22 styczeń 2018
0 komentarzy · 24 czytań · Drukuj
Góra Grosza - podziękowania

Organizatorzy dziękują wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy właczyli się w przeprowadzoną w naszej szkole XVIII edycję akcji Góra Grosza. W czasie tego charytatywnego przedsięwzięcia zebraliśmy pieniążków na łączną kwotę 160,96 zł. Kierujemy słowa wdzięczności do wszystkich zaangażowanych i jeszcze raz dziękujemy za każdy grosz ofiarowany na rzecz dzieci.
molik dnia 22 styczeń 2018
0 komentarzy · 22 czytań · Drukuj
Mikołaj z biblioteki


W ostatnim przedświątecznym dniu nauki do każdej klasy zajechał na unowocześnionych saniach św. Mikołaj. Towarzyszące mu reniferki obdarowały najlepszych czytelników biblioteki szkolnej książkowymi prezentami. Mikołaj wypowiadając swoje słynne "Ho! ho!" cieszył się, że obdarowani miłośnicy książek spędzą miłe chwile z literaturą w czasie Świąt Bożego Narodzenia.
molik dnia 11 styczeń 2018
0 komentarzy · 40 czytań · Drukuj
Kolędowanie w gimnazjum


Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski

20 grudnia 2017r. w naszej szkole na dobre zapachniało świętami i wszystkim udzieliła się ich wyjątkowa atmosfera. Grupa kilkunastu ubranych na biało uczniów zaprezentowała bożonarodzeniowy montaż słowno-muzyczny. Wiersze przeplatały się z niecodziennymi wykonaniami poruszających do głębi utworów muzycznych.  Akademia wprowadziła zarówno występujących, jak i publiczność w świąteczny nastrój i dostarczyła wielu wzruszeń. Wszyscy poczuliśmy, że "naprawdę idą święta..." ten wyjątkowy czas pełen spokoju, ciepła i miłości. Czas przemyśleń, wpomnień oraz spotkań z najbliższymi, Czas kiedy nikt nie powinnien być sam.

molik dnia 11 styczeń 2018
0 komentarzy · 33 czytań · Drukuj
"Pokaz fizyczno-chemiczny pt "naukowa epidemia, czary mary i alchemia"

W dniu 5 grudnia w naszej szkole odbył się pokaz fizyczno-chemiczny pt "naukowa epidemia, czary mary i alchemia". W ramach pokazów goście przedstawiali wiele ciekawych doświadczeń z fizyki i chemii. Uczniów najbardziej zainteresowało doświadczenie z płonącą dłonią. Dowiedzieliśmy się między innymi jak szybko napompować kilkumetrowy rękaw kuchenny i wielu innych przydatnych informacji.

molik dnia 14 listopad 2017
0 komentarzy · 4604 czytań · Drukuj
Wizyta w Warszawie

Adam Sudoł - absolwent naszego gimnazjum wraz z opiekunką p. Agatą Czechowicz uczestniczyli 11 października 2017r. w wycieczce do Warszawy zorganizowanej przez Pana Posła Zbigniewa Chmielowca. W programie wycieczki znalazło się zwiedzanie budynku Sejmu RP oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczestnikami wyjazdu byli uczniowie, którzy brali udział w X Powiatowym Sejmiku Uczniowskim, a także laureaci konkursów przedmiotowych z powiatu kolbuszowskiego.
Galeria zdjęć
molik dnia 14 listopad 2017
0 komentarzy · 76 czytań · Drukuj
Andrzejki w naszej szkole

Dnia 30 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Andrzejki. Wielu uczniów chętnie wzięło udział we wróżbach. Przy tej okazji odbył się także kiermasz wypieków przygotowanych przez uczennice poszczególnych klas.

molik dnia 14 listopad 2017
0 komentarzy · 78 czytań · Drukuj
Akcja Góra Grosza

W związku z akcją Góra Grosza nagrodzono osoby, które wykazały się największym zaangażowaniem i przynieśli największą ilość groszowych monet.

molik dnia 14 listopad 2017
0 komentarzy · 76 czytań · Drukuj
"Wszak praca nauczyciela to praca niełatwa..."

"Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię..." - to wbrew pozorom nie tylko początek biblijnego opisu stworzenia świata, ale próba znalezienia odpowiedzi na pytanie, skąd się wziął nauczyciel na świecie. Z tym dylematem próbowali zmierzyć się młodzi aktorzy z gimnazjalnego samozwańczego teatrzyku "Czerwony długopis", którzy z okazji Dnia Edukacji Narodowej w obecności Dyrekcji, nauczycieli i przedstawicieli Rady Rodziców zaprezentowali swe aktorskie i wokalne talenty. Przenieśli nas najpierw w rajskie krajobrazy, gdzie wg legendy należałoby szukać śladów pierwszego nauczyciela, następnie w piekielne czeluście, a na końcu na ziemię, gdzie do dziś pracują jego następcy (oczywiście już w udoskonalonej formie).
Nie zabrakło także poważnych refleksji - o mądrości, znaczeniu wiedzy przekazywanej młodemu pokoleniu, autorytecie i wzajemnym szacunku, a wspólnie spędzone chwile były dla wszystkich miłym upominkiem w tym niełatwym czasie.
Galeria zdjęć
molik dnia 20 październik 2017
0 komentarzy · 99 czytań · Drukuj
Dzień Niepodległości w gimnazjum

10 listopada 2017r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w tym roku przypadała 99 rocznica odzyskania przez naród polski niezawisłości państwowej.
Uczniowie klasy 2d przypomnieli heroiczną walkę narodu polskiego w walce z zaborcami. Program artystyczny pozwolił zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. W naszym zabieganym życiu, choć na chwilkę wspomnieliśmy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Dzień ten jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
Na zakończenie przypomniane zostały słowa św. Jana Pawła II jako przesłanie dla nas: „Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna”.
Galeria zdjęć
molik dnia 20 październik 2017
0 komentarzy · 75 czytań · Drukuj
Dzień Chłopaka w gimnazjum

29 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Postanowiliśmy to uczcić w szczególny sposób. Przedstawiciele każdej z klas przygotowali słodkie wypieki. Dzięki ich zaangażowaniu odbył się kiermasz ciast w bibliotece szkolnej. Chłopcy z okazji swojego święta przy zakupie kawałka ciasta otrzymywali mały rabacik. Cała akcja cieszyła sie wielkim zainteresowaniem, przebiegła w przyjemnej atmosferze. W godzinach popołudniowych na sali gimnastycznej dla miłośników tańca zorganizowano dyskotekę.
Galeria zdjęć
molik dnia 20 październik 2017
0 komentarzy · 102 czytań · Drukuj