Publiczne Gimnazjum nr 1 - News
Strona głównaKontakt
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Linki

Dzień Niepodległości w gimnazjum

10 listopada 2017r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w tym roku przypadała 99 rocznica odzyskania przez naród polski niezawisłości państwowej.
Uczniowie klasy 2d przypomnieli heroiczną walkę narodu polskiego w walce z zaborcami. Program artystyczny pozwolił zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. W naszym zabieganym życiu, choć na chwilkę wspomnieliśmy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Dzień ten jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
Na zakończenie przypomniane zostały słowa św. Jana Pawła II jako przesłanie dla nas: „Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna”.
Galeria zdjęć
molik dnia 14 listopad 2017
0 komentarzy · 5 czytań · Drukuj
Książka nas łączy

Hasło to towarzyszło nam w tegorocznych obchodach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych
molik dnia 14 listopad 2017
0 komentarzy · 7 czytań · Drukuj
Wizyta w Warszawie

Adam Sudoł - absolwent naszego gimnazjum wraz z opiekunką p. Agatą Czechowicz uczestniczyli 11 października 2017r. w wycieczce do Warszawy zorganizowanej przez Pana Posła Zbigniewa Chmielowca. W programie wycieczki znalazło się zwiedzanie budynku Sejmu RP oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczestnikami wyjazdu byli uczniowie, którzy brali udział w X Powiatowym Sejmiku Uczniowskim, a także laureaci konkursów przedmiotowych z powiatu kolbuszowskiego.
Galeria zdjęć
molik dnia 14 listopad 2017
0 komentarzy · 5 czytań · Drukuj
"Wszak praca nauczyciela to praca niełatwa..."

"Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię..." - to wbrew pozorom nie tylko początek biblijnego opisu stworzenia świata, ale próba znalezienia odpowiedzi na pytanie, skąd się wziął nauczyciel na świecie. Z tym dylematem próbowali zmierzyć się młodzi aktorzy z gimnazjalnego samozwańczego teatrzyku "Czerwony długopis", którzy z okazji Dnia Edukacji Narodowej w obecności Dyrekcji, nauczycieli i przedstawicieli Rady Rodziców zaprezentowali swe aktorskie i wokalne talenty. Przenieśli nas najpierw w rajskie krajobrazy, gdzie wg legendy należałoby szukać śladów pierwszego nauczyciela, następnie w piekielne czeluście, a na końcu na ziemię, gdzie do dziś pracują jego następcy (oczywiście już w udoskonalonej formie).
Nie zabrakło także poważnych refleksji - o mądrości, znaczeniu wiedzy przekazywanej młodemu pokoleniu, autorytecie i wzajemnym szacunku, a wspólnie spędzone chwile były dla wszystkich miłym upominkiem w tym niełatwym czasie.
Galeria zdjęć
molik dnia 20 październik 2017
0 komentarzy · 27 czytań · Drukuj
Dzień Chłopaka w gimnazjum

29 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Postanowiliśmy to uczcić w szczególny sposób. Przedstawiciele każdej z klas przygotowali słodkie wypieki. Dzięki ich zaangażowaniu odbył się kiermasz ciast w bibliotece szkolnej. Chłopcy z okazji swojego święta przy zakupie kawałka ciasta otrzymywali mały rabacik. Cała akcja cieszyła sie wielkim zainteresowaniem, przebiegła w przyjemnej atmosferze. W godzinach popołudniowych na sali gimnastycznej dla miłośników tańca zorganizowano dyskotekę.
Galeria zdjęć
molik dnia 20 październik 2017
0 komentarzy · 31 czytań · Drukuj
Dzień Głośnego Czytania w gimnazjum

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Święto to obchodzone było w naszym kraju po raz trzynasty, zostało ogłoszone w 2001 r. przez Polską Izbę Książki. Ma na celu promocję lektury i głośnego czytania.
W tym dniu przedstawiciele każdej klasy zaprezentowali wybraną przez siebie książkę, czytali jej fragment i zachęcali do przeczytania. Repertuar czytelniczy był różnorodny. W świat niezwykłych przygód zabrała swoich kolegów i koleżanki Patrycja Wołosz (kl.IIc), czytając "Harrego Pottera" J.Rowling, a Julia Olucha (kl.IIIa) "Wiedźmina" A. Sapkowskiego. Książki poruszające problemy młodzieży zaprezentowała Natalia Rębisz (kl.IIIc) - "Piosenka" Ch.Fabry, Izabela Ziętek (kl.IIId) - "Gwiazd naszych wina" J.Greena oraz Patrycja Żarkowska (kl.IIIb) - "Utrata" R. Van Dykena.
Poprzez to wydarzenie chcieliśmy zwrócić uwagę wszystkich, a szczególnie zatwardziałych nieczytających, że czytanie, ale nie tylko na głos,  stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.
molik dnia 10 październik 2017
0 komentarzy · 31 czytań · Drukuj
"Swój czas weź w garść"


Słowa obecnie popularnej piosenki towarzyszyły uroczystemu rozpoczęciu nowego roku szkolnego 2017/2018. Na początku odśpiewaliśmy hymn państwowy, potem głos zabrał p.dyrektor Waldemar Wachowski, który przywitał zaproszonych gości: p.Martę Godek, dyr. PSP w Majdanie Królewskim, Wójta Gminy Majdan Królewski p.Jerzego Wilka, jak również nauczycieli, pracowników szkoły i wszystkich uczniów.
P. W.Wachowski poprosił o zabranie głosu P. M.Godek, która od obecnego roku szkolnego zgodnie z założeniami reformy oświaty pełni funkcję dyrektora PSP w Majdanie Królewskim  wraz w włączonymi oddziałami dotychczasdowego gimnazjum, a P.Wachowski jest wicedyrektorem.
P.J.Wilk wraz p.Wachowskim i przedstawicielami uczniów podziękowali za wieloletnią pracę na stanowisku wicedyrektora p. Jerzemu Ruszkiewiczowi.
Kolejnym punktem programu był montaż słowno-muzyczny opracowany przez p.A.Majkę-Stec i p. E.Ruszkiewicz. Przedstawili go uczniowie klasy IIa i IIb oraz klasy IIIc i IIId. Występujący przybliżyli radosne myśli - przykazania szczęśliwego ucznia, które pomogą być przez najbliższe dziesięć miesięcy "po słonecznej stronie życia". Wspomnieli też o wydarzeniach sprzed 70 lat: o rocznicy wybuchu II wojny światowej, o postawie młodych ludzi w czasie powstania warszawskiego. Kinga Czachor i Natalia Rębisz zaprezentowały utwór "Dziewczyna z granatem" - wywołuje on dreszcz emocji, wzrusza i pokazuje, jak bardzo łączy nas tożsamość narodowa. Na zakończenie zebrani wysłuchali piosenki "Ja to mam szczęśćie" w ciekawej interpretacji N. Rębisz z kl.IIIc.
Opiekunowie apelu bardzo dziękują p.U.Rozmus, p.E.Śliwińska i p.A.Susowi za pomoc w realizacji przedsięwzięcia.

molik dnia 03 wrzesień 2017
0 komentarzy · 70 czytań · Drukuj
Zakończenie roku szkolnego klas trzecich
molik dnia 03 wrzesień 2017
0 komentarzy · 96 czytań · Drukuj
dzień.de 2017


Tegoroczna akcja dnia niemieckiego realizowana była pod hasłem "Eine Kleine Reise durch Hessen und Deutschland". W ramach tego dnia uczniowie przygotowali różnorodne projekty i plakaty. Dodatkowo odbył się cykl pogadanek z dziedziny Landenskunde na temat krajów związkowych Hesja i Bawaria. Zwycięzcami konkursu zostali: I miejsce - Kornelia Siwiec  (kl.IIa), II miejsce - Aleksandra Wójtowicz (kl.IIa) i Miłosz Sikora (kl.IIe), zaś III miejsce - Julia Olucha (kl.IIa) i Paulina Wójcik (kl.Id). Dodatkowo wyróżniono następujących uczniów: Monika Serafin (kl.IIc), Natalia Sudoł (kl.IIa), Julia Migas (kl.Ib), Dominika Zięba (kl.Id), Alicja Czaja (kl.Ic), Marcin Puzio (kl.IIe) i Sebastian Rozmus (kl.2a). Gratulujemy!
molik dnia 03 wrzesień 2017
0 komentarzy · 61 czytań · Drukuj
"O ZŁOTE JABŁKO"

W dniu 24 maja 2017 r. uczniowie naszego gimnazjum: Adam Sudoł (kl.3d) i Adam Czerw (kl.2b) uzyskali I miejsce w powiatowym konkursie fizycznym "O ZŁOTE JABŁKO NEWTONA" organizowanym przez Gimnazjum nr 2 w Kolbuszowej. Uczniowie musieli udzielić odpowiedzi na pytania teoretyczne i doświaczalne, rozwiązać test złozony z pytań zamkniętych, rozwiązać zadania rachunkowe oraz wykonać doświadczenia. Gratulujemy.
molik dnia 01 czerwiec 2017
0 komentarzy · 171 czytań · Drukuj
Święto 3 Maja z Janem Matejko

226 lat temu w maju uchwalono w Polsce ważny dokument - Konstytucję 3 Maja (pierwszą w Europie, drugą na świecie). W związku z tym wydarzeniem 4 maja w naszej szkole zorganizowano akademię.
Uczniowie kl.Ia i Ib przybliżyli nam atmosferę tamtych dni. Ciekawym pomysłem okazało się wprowadzenie tzw."żywego obrazu" w oparciu o dzieło słynnego polskiego malarza historycznego Jana Matejki pt."Konstytucja 3 Maja". W rolę artysty wcieliła się p.Elżbieta Ruszkiewicz - nauczyciel plastyki, która dosłów lektorów Wiktorii Łeptuch i Łukasza Matuszyńskiego ustawiała w odpowienich pozach uczniów odgrywających najważniejsze postacie obrazu, m.in.: króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, Stanisława Małachowskiego, Hugo Kołłątaja, Stanisława Staszica czy Jana Dekerta. Chór szkolny "Cantus" zaprezentował znane utwory muzyczne nawiązujące do wydarzenia.
molik dnia 01 czerwiec 2017
1 komentarz · 171 czytań · Drukuj