Publiczne Gimnazjum nr 1 - News
Strona głównaKontakt
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Linki

Wywiadówka
Wywiadówka 28.09.2016 r.

Majdan Królewski, 27.09.2016 r.

Przypominamy o jutrzejszej wywiadówce tj. w środę 28.09.2016 r. o godz. 1630

Tematem wywiadówki będzie:

-Zebranie ogólne Rodziców na sali gim.(obsługa dziennika elektronicznego przez rodziców)

- bieżąca informacja rodziców przez wychowawców.

- wybory Rady Rodziców i Komisji Rewizyjnej.

Przydziały sal
KlasaWychowawca Nr sali
I ARuszkiewicz Elżbieta12
I BMajka-Stec Agata11
I CWróbel Barbara10
I DSus Andrzej7
II AKiełbowicz Anna9
II BDworak Dorota13
II CWójcik Ewelina8
II DPaduch Elżbieta14
II EWachowska Halina15
III ATereszkiewicz Arkadiusz6
III BDudek Wojciech2
III CMigas Katarzyna5
III DKosiorowska Anna3
molik dnia 12 sierpień 2016
0 komentarzy · 14 czytań · Drukuj
Pierwszy dzwonek 2016/2017

Pierwszy dzwonek szkolny rozpoczynający nowy rok szkolny 2016/2017 zabrzmiał 1 września 2016r.
molik dnia 12 sierpień 2016
0 komentarzy · 115 czytań · Drukuj
Projekt dzień.de|der-tag.pl 2016

Nasza szkoła rokrocznie uczestniczy w akcji "dzień.de" z Polsko-Niemiecką Współpracą Młodzieży. W tym roku wydarzenie było szczególne, ponieważ PNWM świętowało 25 lat swojego istnienia. Jubileuszowa akcja przebiegała pod hasłem "Poznajmy się...". W związku z tym uczniowie pierwszej klasy zaprosili zaprosili do wspólnego świętowania szóstoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Majdanie Królewskim. Młodzież spędziła wspólne integracyjne chwile w Gminnym Ośrodku Kultury przy projekcji niemieckiego filmu "Lola rennt". W gimnazjum z tej okazji odbył się konkurs na plakat o zwyczajach żywieniowych Niemców oraz szkolny test wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Nagrody ufundowane przez patrona akcji zostaną wręczone uczestnikom na uroczystości zakończenia roku szkolnego.
molik dnia 12 sierpień 2016
2 komentarzy · 97 czytań · Drukuj
Szóstoklasiści w gimnazjum

14 czerwca gościliśmy w naszej szkole uczniów szóstych klas z terenu gminy Majdan Królewski. Powitanie przyszłych gimnazjalistów odbyło się na sali gimnastycznej, którego dokonali dyrektorzy gimnazjum.
molik dnia 12 sierpień 2016
3 komentarzy · 111 czytań · Drukuj
Turniej o tytuł "Mądrej Sowy"

To już 15.edycja Międzygimnazjalnego Konkursu Matematycznego o tytuł "Mądrej Sowy", który miał miejsce w naszym gimnazjum w dniu 3 czerwca. Do zmagań konkursowych przystąpiło 37 uczniów ze szkół gimnazjalnych powiatu kolbuszowskiego i gminy Nowa Dęba. Uczestnicy musieli rozwiązać zadania o zróznicowanym stopniu trudności.
Michał Łyżeń z Gimnazjum nr 2 w Kolbuszowej okazał się bezkonkurencyjny i rozwiązał wszystkie zadania bezbłędnie. II miejsce zajął Konrad Wyka z Gimnazjum w Woli Raniżowskiej, a III Daniel Halat uczeń naszej szkoły.
W oczekiwaniu na wyniki uczniowie wzięli udział w konkursie, w którym musieli wykazać się nie tylko logicznym myśleniem, ale również umiejętnością pracy zespołowej. Rywalizacja między szkołami polegała na rozwiązaniu 12 rebusów matematycznych. Okazały się one miłym, ale niezbyt trudnym zadaniem, więc młodzież szybko sobie z nimi poradziła. Miłym akcentem konkursu okazał się koncert muzyczny na keybordzie wykonany przez Andrzeja Mazurka ucznia klasy 3e.
molik dnia 12 sierpień 2016
4 komentarzy · 290 czytań · Drukuj
Czytać warto!

Dnia 3 czerwca 2016r. uczniowie klas pierwszych i drugich naszego gimnazjum wzięli udział w inspirującym spotkaniu w GOK-u z Arkadiuszem Niemirskim, autorem książek dla młodzieży i dorosłych. Jest autorem kontynuacji sensacyjnych przygód pana Samochodzika, którego twórcą był Zbigniew Nienacki. Zadebiutował w 2000r. książką "Pan Samochodzik i skarby Wikingów". Do 2006r. wzbogacił tę kultową serię o szesnaście tomów.
Niezwykle żywiołowo opowiadał historię swojego życia i otym, w jaki sposób stał się kontynuatorem "Pana Samochodzika". Zaprezentował także ostatnie pozycje, które napisał, a więc "Testament bibliofila" oraz "Pojedynek detektywów".
Z racji tego, że pan Niemirski z zawodu jest dziennikarzem i satyrykiem, jego relacja oraszona była humorem, a jednocześnie stała się podstawą do refleksji nad nadmierną i nieprzemyślaną konsumpcją dóbr cywilizacyjnych, co odziera nas z człowieczeństwa i zakłóca relacje z ludźmi. Gość spotkania apelował do obecnej na spotkaniu młodzieży, aby częściej sięgała po książki.
Z pewnością każdy z uczestników został pobudzony do zadumy nad swoją postawą i oczywiście do odświeżenia lektury, w której rozczytywali się ich rodzice.
Galeria zdjęć
molik dnia 11 sierpień 2016
4 komentarzy · 93 czytań · Drukuj
Dni zdrowia 2016

W ramach programów profilaktycznych "Szkoła Promująca Zdrowie" oraz "Trzymaj Formę" przez cały bieżacy rok szkolny uczniowie naszego gimnazjum podejmowali różne formy aktywności, aby promować zdrowy styl życia oraz bronić się przed uzależnieniami.
Podsumowaniem podjętych działań była kilkudniowa impreza zorganizowana na przełomie maja i czerwca. W poniedziałek 30 maja uczniowie zmierzyli się z zadaniami konkursu wiedzy o człowieku i jego zdrowiu. Na korytarzu pojawiły się plakaty nawiązujące do fraszki Jana Kochanowskiego "Na zdrowie". Wtorek 31 maja był dniem zdrowej żywności. W trakcie trzech kolejnych lekcji młodzież przygotowywała smaczne, a przede wszystkim zdrowe kanapki. Furorę zrobił domowy chleb pieczony na tradycyjnym zakwasie. Środa zaś była dniem aktywności sportowej. Na boisku szkolnym odbyły się rozgrywki sportowe. Dodatkową atrakcją była literacka gra terenowa "Śladami Tomka Wilmowskiego" przygotowana przez członków szkolnego koła bibliotecznego "Bibliofanii", która została zorganizowana na terenie pobliskiego lasu przy Jeziórku (więcej na stronie facebooka biblioteki). Po skończonych zmaganiach każdy uczestnik mógł poczęstowac sie pieczona kiełbaską.
molik dnia 05 sierpień 2016
2 komentarzy · 116 czytań · Drukuj
Omnibus wszystko wie

24 maja 2016r. w naszej szkole odbył się finał Szkolnego Konkursu o tytuł "Omnibusa".
W zmaganiach turniejowych wzięło udział 12 trzyosobowych zespołów wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach. Przez ponad trzy godziny uczniowie rozwiązywali zadania obejmujące wiedzę z przedmiotów szkolnych oraz sprawdzające zręczność, szybkość podejmowania decyzji, umiejętność logicznego myślenia, współprace w grupie.
Zwycięcami turnieju zostali uczniowie z klasy 3e - Dorota Tęcza, Małgorzata Skura, Jakub Szczepaniak, którzy okazali sie niedoścignionymi mistrzami w jednej z konkurencji "wyścigu żab".
molik dnia 23 maj 2016
5 komentarzy · 223 czytań · Drukuj
Pokazy z fizyki

Dnia 05.05.2016r. czterdziestu dziewięciu uczniów naszej szkoły uczestniczyło w pokazach z fizyki organizowanych przez katedrę fizyki Politechniki Rzeszowskiej. Program obejmował doświadczenia związane z przemianą materii, promieniowaniem słonecznym, prądem elektrycznym oraz termodynamiką, prowadzone przez profesorów uczelni rzeszowskiej.
Uczestnicy zapoznali się z eksperymentami, które można samodzielnie wykonać w domu (różnica topienia się lodu na metalu i na plastiku), ale także obserwowali doświadczenia niemożliwe do przeprowadzenia w warunkach szkolnych (doświadczenia z ciekłym azotem). Największe zainteresowanie wzbudził pokaz związany z wyładowaniami w gazach.
Ideą prowadzonych spotkań jest popularyzacja fizyki wśród młodzieży. Atrakcją wyjazdu była wizyta na kręgielni.
Galeria zdjęć
molik dnia 23 maj 2016
5 komentarzy · 224 czytań · Drukuj
Konkurs Twórczości Patriotycznej
W Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej z okazji 225.rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyła się uroczystość wręczenia nagród uczestnikom II Powiatowego Konkursu Twórczości Patriotycznej, któremu w tym roku przyświecało hasło "Dlaczego należy pamiętać?". Uczestnicy konkursu musieli napisać utwór literacki lub stworzyć prezentację multimedialną, lub prace plastyczną na temat polskich wydarzeń historycznych i postaci związanych z historią Polski.
Komisja konkursowa w kategorii literackiej proza przyznała  I miejsce naszemu uczniowi Andrzejowi Mazurkowi z kl.3e, zaś w kategorii plastycznej Agnieszka Koszycka kl.1b również uzyskała I miejsce, a Wiktoria Czajkowska kl.2a - III miejsce.
Galeria zdjęć
molik dnia 06 maj 2016
4 komentarzy · 224 czytań · Drukuj
Sukces gimnazjalistów w konkursie
"Deutsch macht spaß"

28 kwietnia 2016r. w kolbuszowskim liceum odbył się VI powiatowy konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych "Deutsch macht spaß". Polegał on na ustnej rozmowie z uczniami odnośnie wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego oraz na dialogu z członkami komisji. W kategorii gimnazjalnej I miejsce zdobyła uczennica naszej szkoły Dorota Tęcza kl.3e, zaś wyrożnieniami jury uhonorowało Igę Sudoł kl.3e oraz Dawda Rembisza kl.2d. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Galeria zdjęć
molik dnia 06 maj 2016
5 komentarzy · 283 czytań · Drukuj